TVN24 Biznes | Ze świata

Brytyjski minister wzywa firmy do likwidacji działalności w Rosji

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak wezwał w niedzielę brytyjskie firmy do likwidacji działalności w Rosji. Powiedział również, że nowe inwestycje powinny zostać wstrzymane po decyzji Władimira Putina o inwazji na Ukrainę.

"Choć zdaję sobie sprawę, że likwidacja istniejących inwestycji może być wyzwaniem, uważam, że nie ma żadnych argumentów przemawiających za nowymi inwestycjami w rosyjską gospodarkę" - powiedział Rishi Sunak w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

"Namawiam właścicieli i zarządców aktywów, aby bardzo uważnie zastanowili się nad wszelkimi inwestycjami, które w jakimkolwiek sensie wspierałyby Putin i jego reżim" - dodał.

Kilka dużych brytyjskich firm ogłosiło wcześniej, że sprzeda lub zmniejszy swoje udziały w Rosji. Na liście są m.in. giganci energetyczni BP i Shell oraz firma Aviva. Sunak powiedział, że kolejne koncerny, które zdecydują się na podobny krok, będą mieli pełne poparcie rządu.

"Chcę, aby było jasne, że jeśli firmy lub inwestorzy zdecydują, że muszą zakończyć swoje finansowe relacje z Rosją, to rząd w pełni ich poprze - powiedział minister.

Sankcje wobec Rosji

Wielka Brytania wraz z sojusznikami nałożyła szeroko zakrojone sankcje na Rosję po inwazji na Ukrainę. Obejmują one 300 osób i podmiotów, które znajdują się w centrum reżimu Putina oraz zamrożenie ich aktywów o wartości dziesiątków miliardów funtów.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości