Reuters: Goldman Sachs planuje duże zwolnienia

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Goldman Sachs planuje zwolnić tysiące pracowników, aby poradzić sobie w trudnym środowisku gospodarczym - podał Reuters, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą.

Zwolnienia są ostatnią oznaką coraz większych cięć na Wall Street. Przychody z bankowości inwestycyjnej spadły w tym roku w związku ze spowolnieniem fuzji i ofert akcji. Jest to całkowite przeciwieństwo 2021 roku, gdy bankierzy otrzymali duże podwyżki płac - napisał Reuters.

Zwolnienia w Goldman Sachs

Goldman Sachs zatrudniał 49 100 pracowników na koniec trzeciego kwartału 2022 roku. Pomimo zwolnień, liczba pracowników banków ma być powyżej poziomu sprzed pandemii. Zatrudnienie na koniec 2019 roku wyniosło 38 300 osób - wyjaśniło źródło Reutersa.

Liczba pracowników, na których zwolnienia będą miały wpływ, jest nadal przedmiotem dyskusji, a szczegóły mają zostać sfinalizowane na początku przyszłego roku - podało źródło.

Bank rozważa w tym roku ostre cięcie rocznej puli premii - przekazało inne źródło zaznajomione ze sprawą. Kontrastuje to ze wzrostem bonusów o 40-50 proc. dla najlepszych bankierów inwestycyjnych w 2021 r. - o czym informował Reuters w styczniu.

- GS musi pokazać, że jego koszty są tak samo elastyczne jak jego przychody, zwłaszcza po roku, w którym zapewniał specjalne nagrody kierownictwu najwyższego szczebla w czasie boomu - stwierdził Mike Mayo, analityk bankowy w Wells Fargo.

- Goldman Sachs musi teraz pokazać, że może zrobić to samo, gdy interesy nie są tak dobre, i że żyje zgodnie ze starym powiedzeniem z Wall Street, że "je się to, co się zabije - dodał.

Akcje firmy spadły o 1,3 proc. w handlu popołudniowym, podobnie jak akcje JPMorgan & Chase i Morgan Stanley, które spadły odpowiednio o 0,6 proc. i 1,3 proc. - podał Reuters.

Agencja dodała, że akcje Goldmana spadły w tym roku o prawie 10 proc., choć osiągnęły lepsze wyniki niż szerszy indeks bankowy S&P 500, który od początku roku spadł o 24 proc.

Czytaj więcej: Właściciel Facebooka zwolni ponad 11 tysięcy osób. To największe cięcia w historii koncernu

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości