Od niedzieli wjazd do Niemiec tylko z testem lub dowodem szczepienia. Dotyczy wszystkich podróżnych

Źródło:
PAP, Reuters

Wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec od najbliższej niedzieli są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem - poinformowała w piątek zastępczyni rzecznika rządu w Berlinie Ulrike Demmer.

Rząd RFN przyjął rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia, by ograniczyć falę zakażeń - oznajmiła Demmer.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kontrole nie tylko na lotniskach

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

Wcześniej tylko pasażerowie linii lotniczych byli zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu, jeśli nie byli zaszczepieni i nie wyzdrowieli z COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Osoby wjeżdżające drogą, koleją lub morzem nie były do ​​tego zobowiązane.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Kraje ryzyka - dwie kategorie

Ponadto będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na rządowym portalu internetowym swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

ams

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości