Lufthansa zamierza odwołać kolejne wakacyjne loty

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów (materiał z 2022 roku)
Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów (materiał z 2022 roku)TVN24
wideo 2/5
TVN24Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów

Lufthansa planuje odwołanie kolejnych 2200 lotów w lipcu i sierpniu - informuje portal dziennika "Bild". Dwa tygodnie temu linie zapowiedziały anulowanie 900 połączeń. Powodem są przede wszystkim znaczące braki kadrowe wśród personelu naziemnego i kabinowego, które z kolei są następstwem pandemii COVID-19.

Zaledwie dwa tygodnie temu Lufthansa ogłosiła, że usuwa 900 lotów z rozkładów dwóch największych niemieckich lotnisk: we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Chodziło o połączenia w dni weekendowe (od piątku do niedzieli).

Lufthansa odwołuje wakacyjne loty

Teraz odwołane połączenia dotyczą także pozostałych dni tygodnia.

- Lufthansa wycofa z rozkładów lotnisk we Frankfurcie i Monachium w sezonie letnim kolejne 2200 z łącznie blisko 80 tysięcy lotów. Dotyczy to w szczególności połączeń krajowych i w Europie, ale nie obejmie tradycyjnych kierunków wyjazdów wakacyjnych, bardzo obleganych w letnich miesiącach - wyjaśnia rzecznik Lufthansy, cytowany przez "Bilda".

Odwołane loty to połączenia przede wszystkim w obrębie Niemiec i Europy. - Nie powinno to mieć wpływu na połączenia międzykontynentalne - podkreśla rzecznik.

Wyjaśnia, że linie lotnicze zamierzają jak najszybciej poinformować pasażerów o planowanych zmianach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości