Podróżujący do Niemiec mogą trafić na kwatantannę

Autor:
mp
Źródło:
Reuters
22 października: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób
22 października: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób
wideo 2/3
22 października: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób

Od soboty 24 października cała Polska będzie uznawana w Niemczech za obszar podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że osoby przekraczające naszą zachodnią granicę będą musiały się liczyć z obowiązkiem przejścia kwarantanny. Na listę Instytutu Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI) zostały wpisane także Irlandia, Szwajcaria i większość krajów związkowych Austrii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Polskie MSZ informuje, że przed podróżą do Niemiec należy ustalić, do jakiego kraju związkowego jedziemy. "W Niemczech jest 16 krajów związkowych (landów) i to władze krajów związkowych ustalają szczegółowe przepisy dotyczące kwarantanny" - czytamy na stronie resortu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce. Przekazano także informację o śmierci 168 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie w Polsce od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 214 686 osób, a 4019 zmarło.

Na liście, o której poinformował Instytut Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI), oprócz Polski znalazły się Szwajcaria oraz Irlandia.

Dotyczy to też ośmiu z dziewięciu krajów związkowych Austrii, z wyłączeniem Karyntii.

Decyzję podjęto w związku z sytuacją epidemiologiczną w tych krajach.

Kolejny kraj

We wtorek ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało, że osoby przybywające z 28 państw - między innymi z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji.

Od początku października osoby, które przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z Polski, muszą poddać się 14-dniowej obowiązkowej samoizolacji.

Przed podróżami zagranicznymi ostrzegały też polskie władze.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział niedawno, że w związku z panującą pandemią COVID-19 zagraniczne podróże mogą być trudne do zrealizowania, a po powrocie może być niezbędna kwarantanna. - To jest naprawdę kiepski czas na wyjazdy zagraniczne - podkreślił.

Autor:mp

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości