Popularna marka znika z polskiego rynku

Z kraju

Wiceminister Szwed o tym, co się zmieni w zakazie handlu w niedzieleTVN24 BiS
wideo 2/3

Wszystkie 22 sklepy, które dawniej funkcjonowały pod marką Saturn, zmieniły szyld na MediaMarkt. Te działania to efekt procesu rebrandingu, który firma zapowiedziała kilka miesięcy temu.

Proces zmiany szyldów sklepów rozpoczął się w maju i trwał do końca września tego roku. W wyniku połączenia wszystkie placówki sieci Saturn zostały przekształcane w sklepy MediaMarkt. Przejęte zostały także wszelkie zobowiązania wobec klientów Saturna.

Teraz wszystkie sklepy obu sieci, mającej wspólnego właściciela - spółkę MediaMarktSaturn Polska, funkcjonują pod marką MediaMarkt.

"Działając pod jedną silną marką możemy jeszcze efektywniej realizować założone cele" - tłumaczy w komunikacie Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Liderzy na rynku

W Polsce funkcjonowały 22 sklepy Saturn oraz sklep internetowy tej sieci. Po połączeniu w portfelu firmy MediaMarktSaturn w Polsce będzie zatem łącznie 85 sklepów.

Największym podmiotem po połączeniu na tym rynku pozostanie sieć Media Expert, która ma - jak wynika z informacji dostępnych na stronie internetowej - ponad 460 sklepów w całej Polsce. 268 sklepów w 171 miastach ma także RTV Euro AGD. Niewiele mniej, bo 260 salonów w całej Polsce ma firma Neonet.

Autor: mp//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock