Megakumulacja w europejskiej loterii rozbita. Sprawdź wyniki losowania

Z kraju

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/2

Po prawie dwóch miesiącach kumulacja w loterii Eurojackpot została wreszcie rozbita. Dwóch szczęśliwców, którzy zagrali w Niemczech, wygrało po blisko 31 milionów euro.

W piątek wylosowano następujące liczby: 3, 6, 9, 18, 24 oraz 2, 7.

Jakie wygrane?

Kumulację, po blisko dwóch miesiącach, udało się rozbić dwóm graczom w Niemczech. W rezultacie zgarną oni po około 31 mln euro.

Najwyższa wygrana odnotowana w Polsce w piątkowym losowaniu to 745 tys. zł. Najwięcej, bo prawie 26 tysięcy, było zaś wygranych po 28,80 zł.

Ponieważ kumulacja została rozbita, dlatego w piątek 7 września będzie można zagrać o gwarantowane 10 mln euro, czyli około 43 mln zł.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją we wrześniu ubiegłego roku Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł.

Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z blisko 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock