Wykryto bakterie w partii kiełbasy. "Nie należy spożywać produktu"

Autor:
kris
Źródło:
PAP
GIS: wykryto bakterie w partii kiełbasy
GIS: wykryto bakterie w partii kiełbasy
GIS
GISGIS: wykryto bakterie w partii kiełbasy

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii kiełbasy "Metka łososiowa" - poinformowano w komunikacie.

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. GIS podał, że w wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w określonej partii metki łososiowej.

Bakterie wykryte w partii kiełbasy

Chodzi produktu "Metka łososiowa Kiełbasa Surowa Metka" (opakowanie MAP o średniej wadze ok. 1,4 kg) o numerze partii 1F828092828 i terminie przydatności do spożycia 20.10.2022.

Producentem jest Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o., Zakład Produkcyjny w Uniszkach Cegielni, 06-500 Mława, Uniszki Cegielnia 16A, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14130301. Zakład powiadomił odbiorców o niezgodności i rozpoczął proces wycofywania produktu z rynku.

Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują proces wycofywania.

"Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - podkreślono w komunikacie.

GIS: wykryto bakterie w partii kiełbasy
GIS: wykryto bakterie w partii kiełbasyGIS
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości