Tusk: autorskim pomysłem PiS są wyższe podatki, ze strony rządu mamy drożyznę

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24
Donald Tusk ocenia Polski Ład
Donald Tusk ocenia Polski ŁadTVN24
wideo 2/7
TVN24Donald Tusk ocenia Polski Ład

To jest mentalność trochę bolszewicka, czyli szukanie wszystkich możliwych podziałów w taki sposób, żeby móc wygrywać jakąś premię polityczną. Skończyła się wojna z LGBT, czy z kobietami, to w tej chwili jest wojna z przedsiębiorcami czy ludźmi przedsiębiorczymi albo chociaż takimi, którzy mają aspirację, żeby własnymi rękami coś zarobić - powiedział w programie "Jeden na Jeden" były szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk, odnosząc się do Polskiego Ładu.

Donald Tusk dodał, że jest to "retoryka pana Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego". - Dość typowa, ona mnie nie zaskakuje - zaznaczył.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z DONALDEM TUSKIEM >>>

Podkreślił jednak, że "w Nowym Ładzie, w perspektywie na najbliższe lata mamy coś co jest korzystne, pieniądze, które daje Unia Europejska".

- Warto sprawę tutaj bardzo mocno postawić. PiS i Kaczyński byli bardzo sceptyczni, a europosłowie PiS-u byli przeciwni Funduszowi Odbudowy w Europie - mówił. - Tak naprawdę jeśli było jakieś zagrożenie, że powstanie Fundusz Odbudowy czyli będą te pieniądze, to to zagrożenie rodziło się w Parlamencie Europejskim. Na szczęście poza europosłami PiS-u, niewielu w Europie było gotowych zakwestionować sens budowania tego funduszu - dodał.

Stwierdził też, że "jeżeli pieniądze i wpływy, to są z Unii Europejskiej, a autorskim pomysłem PiS są wyższe podatki". - Ze strony rządu mamy wyższe podatki i drożyznę - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Polski Ład

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura do 2500 zł bez podatku.

ZOBACZ RELACJĘ ROZMOWY Z DONALDEM TUSKIEM >>>

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: konkret24

Pozostałe wiadomości