TVN24 Biznes | Z kraju

Siłownie i kluby fitness będą otwarte. Premier podał termin

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o łagodzeniu obostrzeń w sklepach, gastronomii, siłowniach i klubach fitness
Premier o łagodzeniu obostrzeń w sklepach, gastronomii, siłowniach i klubach fitnessTVN24
wideo 2/8
TVN24Premier o łagodzeniu obostrzeń w sklepach, gastronomii, siłowniach i klubach fitness

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w środę szczegóły czwartego etapu "odmrażania" gospodarki. Dotyczą one między innymi otwarcia siłowni, klubów fitness i basenów.

SZCZEGÓŁY CZWARTEGO ETAPU "ODMRAŻANIA" GOSPODARKI >>>

- Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie - poinformował premier. Zastrzegł, że "wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby". - Bo wiemy z doświadczeń z innych krajów, że to są bardzo często ogniska nowych zakażeń - mówił.

Od 6 czerwca działalność wznowią m.in. baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Ale zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż podane zostaną przez rząd po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami.

Z raportu opracowanego przez Federację Pracodawców Fitness wynika, że rynek fitness może stracić w tym roku z powodu epidemii około 2,25 miliarda złotych przychodów. Oznaczałoby to spadek w ujęciu rocznym o ponad 50 procent.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Gdzie trzeba zakrywać usta i nos?

- Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe - wyjaśnił Morawiecki.

Miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos, to:

- autobusy i tramwaje,

- sklepy,

- kina i teatry,

- salony masażu i tatuażu,

- kościoły,

- urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Ust i nosa nie trzeba zakrywać:

- w pracy - jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne,

- w restauracji lub barze - gdy zajmiesz miejsce przy stole.

Morawiecki o noszeniu maseczek
Morawiecki o noszeniu maseczekTVN24

Odmrażanie gospodarki

Pierwszy etap "odmrażania" gospodarki, który zaczął obowiązywać od 20 kwietnia, dotyczył otwarcia lasów i parków. Prawo do samodzielnego wyjścia z domu otrzymały również dzieci od 13. roku życia. Ponadto zmieniły się limity osób w sklepach, które zostały uzależnione od powierzchni placówek.

Drugi etap "odmrażania" wszedł w życie 4 maja i dotyczył między innymi otwarcia hoteli oraz sklepów w galeriach handlowych.

Trzeci etap "odmrażania" gospodarki obowiązuje od 18 maja i dotyczył między innymi otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz restauracji.

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości