Dwa nowe kierunki taniej linii. Z Poznania na południe Europy

Z kraju


Irlandzki Ryanair uruchomił od poniedziałku nowe połączenia z Poznania do Madrytu i Aten. Ma to związek z otwarciem przez przewoźnika swojej bazy na poznańskim lotnisku. W sumie Ryanair będzie oferował 16 tras ze stolicy Wielkopolski.

W najbliższych dniach Ryanair uruchomi pięć kolejnych połączeń z Poznania. W listopadzie samoloty Ryanaira zaczną latać na lotniska: Billund w Danii, Castellon w Hiszpanii i Oslo w Norwegii, oraz do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu.

- Wierzymy, że to dobry początek dla dynamicznego wzrostu ruchu lotniczego w Poznaniu, który będzie się wyrażał w kolejnych nowych otwarciach, w kolejnych latach – powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Nowe połączenia to efekt uruchomienia przez irlandzkiego przewoźnika na poznańskim lotnisku własnej bazy. Rzecznik prasowy portu lotniczego Błażej Patryn powiedział, że Ryanair jest drugą, po Wizz Air, linią lotniczą, która zdecydowała się trzymać swoje maszyny w Poznaniu.

- Na razie Ryanair będzie tu trzymał jeden samolot. Dzięki temu, że maszyna u nas nocuje, przewoźnik może zaplanować z Poznania bardzo wczesne loty, może się też odbyć kilka lotów w ciągu doby. Z bazą łączy się uruchomienie na Ławicy specjalnego centrum operacji przewoźnika, linia lotnicza ma też na miejscu pracowników do obsługi samolotów i połączeń. Wizz Air ma u nas zbazowane dwie maszyny, mamy nadzieję, że jeśli będzie zainteresowanie połączeniami oferowanymi przez Ryanair, za rok ten przewoźnik też będzie trzymał tu dwa samoloty - powiedział Patryn.

W tym roku poznańskie lotnisko obsłuży ponad 1,8 mln pasażerów. Ze stolicy Wielkopolski można latać do 64 miejsc na całym świecie.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock