Szef Orlenu o Żabce. "Nie prowadzimy żadnych rozmów, nie analizujemy tematu"

Autor:
/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Jarosław Kaczyński o sklepach Żabka
Jarosław Kaczyński o sklepach ŻabkaTVN24
wideo 2/8
Jarosław Kaczyński o sklepach Żabka

PKN Orlen nie prowadzi rozmów i nie ma żadnych planów zakupu sieci Żabka - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Skomentował w ten sposób pojawiające się spekulacje, że Orlen może znajdować się wśród podmiotów potencjalnie zainteresowanych przejęciem Żabki od amerykańskiego funduszu CVC. Wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że "sklepy Żabka też być może zostaną odkupione".

- Nie prowadzimy żadnych rozmów, nie analizujemy tematu i nie mamy planów kupna Żabki - powiedział prezes Obajtek dziennikarzom.

Jarosław Kaczyński o Żabce

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Puławach został zapytany, czy powstała kilka miesięcy temu Polska Grupa Spożywcza będzie miała możliwość wykupienia od obcego kapitału przetwórni, które kiedyś zostały "kupione za grosze od polskich podmiotów".

- Jeżeli ta grupa wyjdzie i będzie miała środki, no to teraz, przykro mówić, jest dobry okres na to - odpowiedział Jarosław Kaczyński.

- Nie mogę mówić w jednym wystąpieniu wszystkiego, ale wśród naszych zadań, które myśmy deklarowali, było takie: odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego. Nam się w ogromnej mierze to udało - ocenił Kaczyński.

- I to w dalszym ciągu postępuje, choćby w tej chwili jest już chyba podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych, to duże przedsiębiorstwo, mają też dużą sieć przekazu energii elektrycznej, że zostanie w bardzo krótkim czasie odkupione. Właśnie od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki. Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy Żabka też być może zostaną odkupione - powiedział Jarosław Kaczyński. - Idziemy w tym kierunku - stwierdził.  

Poprosiliśmy zarówno CVC, jak i Żabkę o komentarz do słów prezesa PiS.

"Relacjonowana wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem, więc nie mamy podstaw do jej komentowania" - napisało biuro prasowe sieci Żabka.

CVC - właściciel Żabki i PKP Energetyka

Żabka to działająca w Polsce sieć handlowa, licząca według informacji podawanych na stronie internetowej ponad 8 tys. placówek. Właścicielem Żabki do 2017 roku jest fundusz CVC Capital Partners, który kupił ją od innego funduszu - Mid Europa Partners.

CVC Capital Partners od 2015 roku jest też właścicielem PKP Energetyka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości