22 pociągi zawieszone na czas ŚDM. Sprawdź, gdzie nie dojedziesz

Z kraju


PKP Intercity zawiesza kursowanie 22 pociągów w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Przewoźnik nie dysponuje bowiem odpowiednio licznym taborem, aby obsłużyć pielgrzymów i jednocześnie utrzymać swoją stałą ofertę.

Przewoźnik jeszcze w ub. tygodniu zapewniał, że tabor na ŚDM jest zabezpieczony. Jak mówiła rzeczniczka prasowa spółki Beata Czemerajda przygotowania do imprezy w Krakowie objęły w spółce każdy obszar funkcjonowania przewoźnika.

Ze szkodą dla podróżnych

- Najwięcej pracy włożono w przygotowanie taboru, oferty oraz zabezpieczenie dodatkowego wsparcia dla podróżujących - powiedziała Czemerajda. Dodała, że w okresie szczytu przyjazdów i odjazdów co 7 minut z krakowskiego dworca będzie odjeżdżał pociąg PKP Intercity.

"Pielgrzymi, którzy w drodze do/z Krakowa wybiorą pociągi PKP Intercity mogą liczyć na 280 tys. miejsc w pociągach oraz 43 składy specjalne. Szacujemy, że w okresie ŚDM będziemy dysponowali ok. 1336 wagonami oraz 60 składami EZT (Pendolino, Flirt, Dart). Od Kolei Czeskich wypożyczono 40 dodatkowych wagonów". - poinformowało w poniedziałek tvn24bis.pl biuro prasowe PKP Intercity. Przewoźnik nie dysponuje mimo tego wystarczającym taborem, aby obsłużyć pielgrzymów. W związku z tym na okres trwania ŚDM, zawiesza kursowanie 22 pociągów - o problemach z taborem pierwszy napisał portal Rynek Kolejowy..

"11 par połączeń, które cechowały się niską frekwencją, zostały zawieszone na okres od 24 lipca do 2 sierpnia. Po tym okresie pociągi wrócą na swoje trasy. Wagony oraz lokomotywy z tych pociągów służą do wzmocnienia pociągów wakacyjnych oraz składów jadących do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży" - poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe PKP Intercity.

57a34cdf-bd08-49c3-909b-6a34f34bc758.jpg

Spółka poinformowała także, że w ostatnich trzech miesiącach "zintensyfikowano proces napraw i modernizacje wagonów oraz lokomotyw". Niezbędne przeglądy taboru zostały przesunięte i wykonane wcześniej - zamiast w lipcu wagony trafiły do warsztatów już w maju i czerwcu. Wprowadzone zostały też nowe obiegi dla pociągów typu EZT (takim pociągiem jest np. skład pendolino), tym samym zwiększając ich dostępność. "W praktyce oznacza to, że np. pociąg, który tradycyjnie nie kursuje w nocy, w czasie ŚDM wozi pielgrzymów właśnie w nocy. Natomiast w dzień nadal obsługuje swoje tradycyjne trasy" - usłyszeliśmy w biurze prasowym. PKP Intercity na największych dworcach przygotowały również rezerwę taborową - dodatkowe wagony oraz lokomotywy, tak by w razie zwiększonej frekwencji na bieżąco wzmacniać pociągi.

Pielgrzymi odwiedzili diecezje w całej Polsce, teraz kierują się do Krakowa:

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl, Rynek Kolejowy