Naucz się prosić o podwyżkę. Dziś jest do tego dobra okazja

Z kraju

ShutterstockCzy to dobry czas na negocjację wynagrodzenia?

22 września to Dzień Ćwiczenia przed Lustrem Prośby o Podwyżkę. To może być dobra okazja to tego, aby w najbliższym czasie porozmawiać z szefem na temat naszego wynagrodzenia.

Choć jest to nieoficjalne "święto", to zapewne każdy z nas o podwyżce myślał lub aktualnie jest w trakcie jej negocjowania.

Dobre prognozy

Negocjowaniu płacy pomagają ostatnie dobre dane - zarówno z gospodarki, jak i z rynku pracy. GUS podał niedawno, że liczba wolnych miejsc pracy w podmiotach zatrudniających minimum 1 osobę wynosiła w końcu II kwartału 74,8 tys. To o ponad 30 proc. więcej niż pod koniec II kwartału zeszłego roku. Jednocześnie coraz więcej firm deklaruje chęć zatrudnienia kolejnych pracowników. Zdaniem ekspertów rynek pracy w Polsce zmienia się w kierunku rynku pracownika. To sprzyja zarówno zmianie pracy, jak i negocjowaniu wysokości pensji. Z ostatniego raportu "Rynek pracy stałej w Polsce - najbardziej popularne stanowiska i wynagrodzenia w 2015 roku autorstwa firmy Adecco, potrzeby kadrowe rosną niemal we wszystkich sektorach.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock