"Biznesowe Oscary". Znamy finalistów w kategorii "Sukces"

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Góral finalistą w kategorii "Sukces"
Adam Góral finalistą w kategorii "Sukces"TVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Góral finalistą w kategorii "Sukces"

W sobotę poznaliśmy finalistów Nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii "Sukces". Gośćmi TVN24 byli członkowie Kapituły: Dominika Kulczyk i Jacek Olechowski.

Patronem nagrody w kategorii "Sukces" jest Jan Kulczyk. Finalistów w tej kategorii na antenie TVN24 ogłosili prezes Kulczyk Foundation Dominika Kulczyk oraz Jacek Olechowski z firmy Mediacap.

- Wybierając naszych laureatów patrzymy na twarde dane. Wielkość firmy, jej pozycję rynkową, zyskowność. Ale ta nagroda ma przede wszystkim pokazać to, że za firmami stoją ludzie i to ich wartości, ich wizja powoduje, że potrafią zmienić świat i życie nas wszystkich - wskazał Olechowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Finaliści kategorii "Sukces"

Jednym z finalistów w kategorii "Sukces" jest Adam Góral, założyciel i prezes firmy Asseco Poland S.A. Asseco Poland to największy polski producent oprogramowania i jedna z największych firm europejskich w tym zakresie. Z systemów spółki korzystają tysiące firm na świecie, ale też instytucje i organizacje takie jak NATO czy Unia Europejska.

- Od lat jesteśmy już dobrze postrzegani przez najwybitniejsze, największe korporacje i wiara w to, że polski informatyk ma ogromny potencjał, trwa od lat. Dowodem na to jest fakt, iż my dostarczamy najbardziej wyrafinowane usługi informatyczne - stwierdził Adam Góral.

- Moim marzeniem od lat jest pokazywanie Polaków jako twórców. Stąd strategia firmy oparta była zawsze na wierze, że my możemy produkować, że możemy tworzyć produkty informatyczne i że te produkty przebiją się na świat - podkreślił.

O nagrodę powalczy również Izabella Wałkowska, prezes firmy Plastwil Sp. z.o.o. Firma od 1983 roku działa w branży kolejowej oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Wałkowska z małej rodzinnej firmy zbudowała globalnego tygrysa, który walczy o kontrakty w Pakistanie. Od kiedy przejęła stanowisko CEO w 2010 roku, zwiększyła obroty Plastwil ponadczterokrotnie.

- Nasze produkty mogą państwo znaleźć w samochodach, lodówkach, pralkach w całej w Europie. Jeżeli mówimy o produktach kolejowych, to są one zamontowane w torach w takich krajach jak Arabia Saudyjska, Meksyk, Brazylia, czy Pakistan - wymieniała Izabella Wałkowska.

- Dziś stajemy w szranki z największymi globalnymi graczami, w największych światowych projektach kolejowych, i wygrywamy i będziemy wygrywać, dlatego że firma Plastwil ma potencjał, ale nie tylko firma Plastwil. Wiele polskich firm ma ogromny potencjał i świat doskonale o tym wie - dodała.

Do finałowej drużyny dołączył również Marcin Ochnik, współzałożyciel i prezes firmy Ochnik S.A., znanej przede wszystkim z produktów skórzanych. Firma produkuje wiele modowych produktów i sprzedaje je na ponad 30 światowych rynkach. Ochnik to jedna z najsilniejszych polskich marek modowych, która zatrudnia ponad 600 osób.

- Sukces Ochnika to jest sukces przede wszystkim zespołu. Tworzymy niepowtarzalną kulturę organizacyjną, przestrzegamy wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy i tworzymy wyjątkową atmosferę - stwierdził Marcin Ochnik.

- To wszystko przekłada się w jakiś sposób na pewno na wyjątkowe zaangażowanie naszego zespołu, co w konsekwencji powoduje, że już od ponad 30 lat skutecznie realizujemy nasze strategie w naszym młodym zespole - ocenił.

Finaliści w kategorii "Sukces"nagrodaprb.pl

Nagroda Polskiej Rady Biznesu 2020

Do tej poznaliśmy laureata Nagrody Specjalnej Polskiej Rady Biznesu, którym został profesor Adam Strzembosz. Poznaliśmy również finalistów w kategorii "Wizja i Innowacje". Laureatów w kategorii "Działalność społeczna" poznamy 13 maja.

Za tydzień (16 maja) na antenie TVN24 poznamy zaś wszystkich laureatów Nagród Polskiej Rady Biznesu.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: nagrodaprb.pl

Pozostałe wiadomości