Z kraju

Ponad milion paragonów w sześć dni. Polacy rzucili się na loterię

Z kraju

tvn24Polacy zarejestrowali już ponad milion paragonów

Ponad milion paragonów w sześć dni zarejestrowali Polacy w Narodowej Loterii Paragonowej - podało ministerstwo finansów. Do wygrania jest m.in. samochód Opel Astra, laptopy i iPady.

Loteria Paragonowa ruszyła 1 października. W zaledwie sześć dni Polacy zarejestrowali już ponad milion paragonów.

Coraz więcej

- Mamy już 1.060.600 zarejestrowanych paragonów fiskalnych. Nasz nowatorski projekt spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Narodowa Loteria Paragonowa łączy zabawę i promowanie obywatelskich postaw w życiu gospodarczym, wspiera uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami – na czym korzysta każdy z nas – powiedziała Izabela Leszczyna, wiceminister finansów, pełnomocniczka rządu ds. informacji i edukacji finansowej.

Po co?

Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.

Nagrody

W akcji Ministerstwa Finansów można wygrać samochód Opel Astra, laptopy i iPady. Raz na kwartał do szczęśliwca trafi Opel Insignia. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii - www.loteriaparagonowa.gov.pl. Tam też publikowane będą wyniki losowania.

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: tvn24