TVN24 Biznes | Z kraju

"Nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach". Deklaracja wicepremiera

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP, RMF FM
Sasin: nie będzie zwolnień grupowych w kopalniachRMF FM
wideo 2/7
RMF FMSasin: nie będzie zwolnień grupowych w kopalniach

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewnił w rozmowie z RMF FM, że nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach. Nie chciał jednak zagwarantować, że żadna polska kopalnia nie zostanie zamknięta lub nie upadnie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

- Nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach. To mogę na pewno powiedzieć i uspokoić. Pracujemy nad takim programem, który pozwoli, że nikt z górników nie będzie tracił pracy - powiedział w RMF FM Sasin.

"To pogłębia problem w polskim górnictwie"

Dodał, że w ciągu najbliższych kilku tygodni program funkcjonowania górnictwa na najbliższe lata będzie przedstawiony opinii publicznej. - Pokażemy, jak górnictwo ma funkcjonować w ścisłym kontakcie z energetyką - poinformował.

- Bardzo intensywnie pracujemy, żeby wyjść z tego kryzysu obronną ręką, żeby dać perspektywę tych najbliższych kilkudziesięciu lat funkcjonowania górnictwa - zapewniał.

Wicepremier przyznał jednocześnie, że panująca pandemia dotknęła sektor górnictwa. - Dwie największe polskie firmy górnicze: JSW i PGG są dotknięte pandemią i część kopalń nie pracuje. Wielu górników przebywa albo na kwarantannie albo jest zakażonych. To pogłębia problem, który jest w polskim górnictwie, problem rentowności - stwierdził wicepremier.

Sasin pytany był, czy jest w stanie zagwarantować, że żadna polska kopalnia nie zostanie zamknięta lub nie upadnie. - W tej chwili jest za wcześnie na to, żebym ja takie deklaracje składał. Chcę być odpowiedzialny - odpowiedział wicepremier.

Autor:mp

Źródło: PAP, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: