TVN24 Biznes | Z kraju

Nowe obostrzenia dotyczące wesel, imprez i targów. Opublikowano rozporządzenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Minister zdrowia o zmianach w organizowaniu imprez
Minister zdrowia o zmianach w organizowaniu imprez
wideo 2/11
konfa 4

Od niedzieli wraca możliwość prowadzenia targów oraz konferencji z limitem, który obowiązuje w innych obiektach zamkniętych, czyli 1 osoby na 15 metrów kwadratowych – wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw. Ponadto od 6 czerwca zwiększa się limit osób na imprezach okolicznościowych - między innymi na weselach - z 50 do 150. Z rządowego rozporządzenia wynika, że utrzymano do 25 czerwca zakaz zgromadzeń spontanicznych.

W środę zmiany w obostrzeniach zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia podkreślił, że do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione. Opublikowane rozporządzenie wyklucza z limitów osoby zaszczepione, zatem nie wliczają się do maksymalnej liczby uczestników.

Nowe zmiany od 6 czerwca dotyczyć będą:

- targów i konferencji (1 osoba / 15 m2),

- sal zabaw dla dzieci (1 osoba / 15 m2),

- imprez (zwiększony limit do 150 osób, do tej pory wynosił 50 osób),

- transportu zbiorowego (75 proc. obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem noszenia maseczki).

Najnowsze rozporządzenie nie uchyliło zakazu zgromadzeń spontanicznych. Obecnie obowiązujące przepisy mają zostać przedłużone do 25 czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Według rozporządzenia, od 7 czerwca możliwe będzie szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Obecnie w Polsce na szczepienia mogą zapisywać się osoby od 16 lat.

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

Luzowanie obostrzeń

Harmonogram luzowania obostrzeń został przedstawiony pod koniec kwietnia. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane 6 maja, potem było jeszcze trzykrotnie było nowelizowane. Obecna nowelizacja jest zatem czwartą.

15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 21 maja otwarto kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury.

Od 28 maja restauratorzy mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, otwarte zostały także restauracje hotelowe. Tego dnia działalność wznowiły także kasyna, baseny i siłownie. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Od 4 czerwca mogą się odbywać między innymi koncerty na otwartym powietrzu i przy zasadach reżimu sanitarnego.

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości