Minister Finansów: nie ma pośpiechu, żeby nowelizować budżet

Autor:
mp
Źródło:
PAP
"Gospodarka się budzi, ale nie tak szybko jak byśmy chcieli"
"Gospodarka się budzi, ale nie tak szybko jak byśmy chcieli"TVN24
wideo 2/6
TVN24"Gospodarka się budzi, ale nie tak szybko jak byśmy chcieli"

Ministerstwo Finansów prognozuje odbicie PKB Polski w 2021 roku o około 4-4,5 procent. - Jest to zbliżone do prognoz Komisji Europejskiej – powiedział podczas śniadania prasowego minister finansów Tadeusz Kościński. Szef resortu finansów podkreślił, że nie ma obecnie pośpiechu, żeby nowelizować budżet na 2020 rok.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Minister finansów zapytany, jakiego odbicia PKB MF spodziewa się w 2021 r., powiedział: "2021 r. podobnie co KE, około 4-4,5 proc., na ten czas to taki konsensus, którego będziemy się trzymać."

W letniej prognozie gospodarczej Komisja Europejska prognozuje, że PKB Polski w 2020 r. spadnie o 4,6 proc. i wzrośnie o 4,3 proc. w 2021 r.

"Finanse publiczne są zdrowe"

Minister finansów powiedział, że obecnie nie ma pospiechu, żeby nowelizować budżet na 2020 r. Dodał, że MF w ciągu najbliższych dni przekaże do Rady Ministrów założenia makroekonomiczne dla budżetu na 2021 r.

- Po pierwsze jesteśmy cały czas w czasie pandemii i każdego dnia mamy więcej danych i wiemy, co musimy zrobić. Finanse publiczne są zdrowe, nie ma pośpiechu, żeby raptownie nowelizować budżet – powiedział Kościński.

- Pracujemy dzień i noc i mam nadzieję, że za dzień, dwa możemy do Rady Ministrów złożyć budżet na przyszły rok. Co do nowelizacji (budżetu na 2020 r. - red.) codziennie pracujemy, ale nie ma pośpiechu – dodał.

- To nie jest tak, że nie ma pieniędzy w budżecie i trzeba go nowelizować - mówił Kościński.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości