Nowy pełnomocnik w rządzie. Ma zająć się inwestycjami zagranicznymi

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Wieczorek: ośmiornica PiS-owska opanowała wszystkie spółki Skarbu Państwa
Wieczorek: ośmiornica PiS-owska opanowała wszystkie spółki Skarbu PaństwaTVN24
wideo 2/7
TVN24Wieczorek: ośmiornica PiS-owska opanowała wszystkie spółki Skarbu Państwa

Jan Kanthak został powołany na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw strategicznych inwestycji zagranicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

"Wicepremier Jacek Sasin wręczył powołanie Janowi Kanthaki na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznych Inwestycji Zagranicznych Spółek z Udziałem Skarbu Państwa" - poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych w mediach społecznościowych.

Jan Kanthak od roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Jan Kanthak - kim jest?

Jak podaje MAP, Jan Kanthak urodził się 20 września 1991 roku w Gdańsku. To absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim.

Od 2016 roku był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie pełnił funkcję sekretarza zespołu ds. strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra. Od czerwca 2017 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego.

W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska. W Radzie Miasta zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku został wybrany do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim. Zasiada w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Akytwów Państwowych

Pozostałe wiadomości