TVN24 Biznes | Z kraju

"Ludzie, którzy będą odbierać te wyróżnienia, są najlepszymi spośród najlepszych"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red/ToL
Źródło:
TVN24 BiS
Prezes BCC o Gali Liderów Polskiego Biznesu
Prezes BCC o Gali Liderów Polskiego BiznesuTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSPrezes BCC o Gali Liderów Polskiego Biznesu

W sobotę, 29 stycznia odbędzie się Gala Liderów Polskiego Biznesu, której organizatorem jest Business Centre Club. - To jest konkurs i wygrywają te firmy, które wykazują się, oprócz parametrów ilościowych, społeczną odpowiedzialnością biznesu, bardzo cennym działaniem w czasie pandemii - mówił prezes i założyciel BCC Marek Goliszewski na antenie TVN24 BiS, które jest patronem medialnym wydarzenia.

Zadaniem konkursu Lider Polskiego Biznesu jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną.

Firmy - Liderzy Polskiego Biznesu

Prezes BCC Marek Goliszewski wyjaśnił na antenie TVN24 BiS, że podczas gali zostaną nagrodzone te firmy, które "nie tylko dbały o płynność, żeby były zyski, kontrahenci nie uciekli, znajdowały nowe nisze na rynku europejskim i światowym, ale także w okresie pandemii pomagały szpitalom, konkretnym ludziom".

- Dostarczały sprzęt, środki medyczne. Także nie tylko pieniądz, ale też solidarność, która w okresie pandemii w tych firmach, które w sobotę nagrodzimy, rzeczywiście była prawdziwa - powiedział Goliszewski.

Dodał, że "ludzie, którzy w sobotę będą odbierać te wyróżnienia, są najlepszymi spośród najlepszych". - Mają rzeczywiście bardzo dobre wyniki finansowe. One budują polski wzrost gospodarczy. Mają świetne kontakty w Europie i na świecie. W czasie pandemii nie zwalniali pracowników, podwyższali im pensje, wkładali własne pieniądze - mówił prezes BCC.

- Firmy, które w sobotę w Pałacu Lubomirskich - siedzibie Business Centre Club - będą odbierały nagrody, to są firmy, które mają wprowadzone najbardziej nowoczesne i restrykcyjne przepisy sanitarne. Tak, żeby z jednej strony ludzie byli bezpieczni, a produkcja towarów i usług postępowała dalej - wyjaśnił.

OGLĄDAJ TVN24 BiS W INTERNECIE W TVN24 GO

Goliszewski o Liderach Polskiego Biznesu
Goliszewski o Liderach Polskiego BiznesuTVN24 BiS

Gala Liderów Polskiego Biznesu

Konkurs ma charakter ogólnokrajowy, cieszy się nieprzerwanie od 1991 roku zainteresowaniem przedsiębiorców, a dzięki zainteresowaniu mediów otrzymanie nagrody koncentruje uwagę opinii publicznej na firmie i jej produktach. Udział w konkursie jest przywilejem Członków Business Centre Club.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: w pierwszym firmy starają się o Nominację i Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, w drugim Laureaci Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu z lat ubiegłych starają się o Diament do Złotej Statuetki.

Do tej pory Gala odbywała się w Teatrze Wielkim w Warszawie. W nowej, pandemicznej rzeczywistości zyskała jednak całkowicie nową formułę. W tym roku zostanie przeprowadzona 29 stycznia w postaci hybrydowej.

Autor:red/ToL

Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości