Fałszywa strona dużego banku. "Oszuści wykradają loginy i hasła"

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerówTVN24
wideo 2/5
TVN24Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Millennium. Cyberprzestępcy stworzyli reklamy, które prowadzą na fałszywą stronę bankowości elektronicznej.

CSIRT KNF zamieścił nowe ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "UWAGA! Cyberprzestępcy kolejny raz wykorzystują fałszywe reklamy w wyszukiwarce. W tym przypadku podszywają się pod @BankMillennium" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Przedstawiciele zespołu wskazali, że "wejście w link prowadzi na fałszywą stronę bankowości elektronicznej, na której oszuści wykradają loginy i hasła użytkowników". "Zachowajcie rozwagę!" - radzą.

Oszuści podszywają się pod banki

Trwa ofensywa oszustów, którzy próbują wykorzystać naszą nieuwagę podczas gorączkowego okresu przed świętami Bożego Narodzenia.

Ostatnio CSIRT KNF ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod firmę InPost. Poczta Polska również ostrzegała przed nową kampanią phishingową, w której wykorzystywana jest marka narodowego operatora.

Cyberprzestępcy podszywają się też pod banki. PKO BP w ostatnich dniach ostrzegał klientów przed fałszywymi SMS-ami z informacją o niedopłacie do paczki. Na celowniku oszustów znaleźli się też klienci Credit Agricole.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości