Największy bank w Polsce ostrzega klientów

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Policjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwo
Policjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwoKSP
wideo 2/6
KSPPolicjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwo

PKO BP, największy bank w Polsce, ostrzega klientów przed działaniem oszustów. Cyberprzestępcy starają się wyłudzić dane i środki, przesyłając fałszywe SMS-y z informacją o niedopłacie do paczki.

"Uwaga na fałszywe wiadomości! Oszuści wysyłają SMS-y z prośbą o dopłatę za zakupy. Nie dajcie się nabrać i nie otwierajcie podejrzanych linków!" - zaapelował PKO BP na Twitterze.

Do wpisu dołączone zostało zdjęcie z przykładowym SMS-em od oszustów. W wiadomości jest napisane: "Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 2.50 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność".

Ofensywa oszustów

Ostatnio Poczta Polska ostrzegała przed nową kampanią phishingową, w której wykorzystywana jest marka narodowego operatora. Oszustwo polega na wyłudzaniu danych osobowych i kart płatniczych. Ofiary przestępców mogą stracić wszystkie środki zgromadzone na swoim rachunku.

Wcześniej CSIRT KNF ostrzegał też przed oszustami podszywającymi się pod ING Bank Śląski, którzy wyłudzają loginy i hasła do bankowości elektronicznej. Eksperci ostrzegali też przed oszustami podszywającymi się pod mBank - cyberprzestępcy przygotowali fałszywą stronę bankowości korporacyjnej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości