Oszuści atakują w okresie świątecznych zakupów. Nowe ostrzeżenie

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerówTVN24
wideo 2/6
TVN24Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod firmę InPost. Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości e-mail. InPost zaleca "wzmożoną uwagę i ostrożność".

CSIRT KNF zamieścił ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "UWAGA! Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości e-mail, w których podszywają się pod @InPostPL i informują o nieudanym dostarczeniu przesyłki" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Przedstawiciele zespołu wyjaśnili, że "wejście w link prowadzi na niebezpieczną stronę, na której oszuści wyłudzają dane karty płatniczej". "Nie dajcie się okraść!" - apelują.

Do nowych działań cyberprzestępców odnieśli się też przedstawiciele spółki InPost. "Zalecamy wzmożoną uwagę i ostrożność w podawaniu swoich danych lub „klikaniu” w podejrzane komunikaty czy wiadomości. W przypadku pojawienia się niepokojących incydentów, uprzejmie prosimy o zgłoszenie ich na adres: bezpieczenstwo@paczkomaty.pl" - napisali.

Ofensywa oszustów

Trwa ofensywa oszustów. Ostatnio Poczta Polska ostrzegała przed nową kampanią phishingową, w której wykorzystywana jest marka narodowego operatora. Oszustwo polega na wyłudzaniu danych osobowych i kart płatniczych. Ofiary przestępców mogą stracić wszystkie środki zgromadzone na swoim rachunku.

Cyberprzestępcy podszywają się też pod banki. PKO BP w ostatnich dniach ostrzegał klientów przed fałszywymi SMS-ami z informacją o niedopłacie do paczki. Na celowniku oszustów znaleźli się też klienci Credit Agricole.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości