TVN24 Biznes | Z kraju

Duża sieć wprowadza nowe zasady dla przyszłych pracowników. Planuje zatrudnić około 600 osób

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Gospodarka. Krzysztof Poznański o stratach centrów handlowychTVN24
wideo 2/6
TVN24Gospodarka. Krzysztof Poznański o stratach centrów handlowych

Firma Aldi poinformowała o wdrożeniu od marca nowych zasad zawierania umów o pracę. Sieć handlowa nie będzie stosowała okresu próbnego. Wcześniej Aldi zapowiedziało, że w tym roku planuje zatrudnić około 600 osób. Zwiększenie zatrudnienia ogłosił ostatnio także Lidl Polska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Bez względu na stanowisko każdy nowy pracownik w ALDI zostanie zatrudniony z pominięciem okresu próbnego. Pierwszą umowę ze swoimi pracownikami sieć podpisze na jeden rok, a kolejna zawarta zostanie już na czas nieokreślony" – czytamy w komunikacie.

Aldi w Polsce posiada 168 sklepów, a do końca roku zamierza otworzyć około 45 nowych obiektów. W związku z tym sieć planuje zwiększyć zatrudnienie o około 600 osób. Według stanu na koniec stycznia br., Aldi w Polsce zatrudnia blisko 3,5 tys. pracowników. Jak wskazano, zarobki w sklepach i magazynie Aldi zaczynają się od 3000 zł brutto.

Lidl planuje zwiększenie zatrudnienia

Pod koniec lutego sieć Lidl zapowiedziała, że "w najbliższych miesiącach stworzy ponad 2600 nowych miejsc pracy" w Polsce. Obecnie zatrudnionych jest tam blisko 24 tys. osób.

Biuro prasowe firmy wskazało, że od marca 2021 roku pracownicy sklepów, rozpoczynający swoją karierę, będą zarabiać od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto.

"Natomiast już po roku pracy pracodawca gwarantuje podwyżkę płacy do poziomu od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto" – mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Z kolei biuro prasowe Biedronki poinformowało niedawno, że w ciągu pierwszych trzech kwartałów ubiegłego roku na mapie Polski otwarto 52 nowe sklepy. Obecnie sieć liczy ponad 3,1 tys. placówek.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: aldi.pl