Tech

Zegarek od Apple kupisz za miesiąc. Ale w chińskich serwisach są już podróbki

Tech

taobao.comUrządzenie przypominające Apple Watch w serwisie Taobao

Tanie kopie "Apple Watch" do kupienia za pośrednictwem jednego z serwisów - pisze BBC News. I dodaje, że oferowane w serwisie i reklamowane w internecie smartwatche wiernie oddają wygląd sprzętu Apple.

BBC News pisze, że serwis Alibaby Taobao zawiera ogłoszenia takich urządzeń. W serwisie reklamowane są jako AW08 i iWatch. Posiadają one tarcze cyfrowe, pasek i interface przypominające produkt Apple. Działają one jednak w oparciu o system Android, a nie Apple Watch OS.

Dużo taniej

Urządzenie w Chinach kosztuje 250 juanów (40 dolarów). To ułamek tego, ile ma kosztować produkt Apple - 2,5 tys. juanów. Chiński podróbki nie mają jednak czujników monitorowania pracy serca, ale oferują dłuższą żywotność baterii - pisze BBC News.

Serwis podaje, że Taboao prezentuje ogłoszenie sprzedaży umieszczone przez osoby trzecie - tak jak eBay czy Amazon - ale niektórzy ze sprzedających wyjaśniają, że urządzenia nie są oryginalną technologią Apple.

- Alibaba Group poświęca się walce z podróbkami. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami rządowymi, producentami i branżą w celu rozwiązania problemu podróbek u źródła. Korzystamy ze specjalnej technologii, aby wykrywać platformy z podróbkami - podkreśla rzeczniczka Alibaby w rozmowie z BBC.

Wreszcie jest

Szef firmy Apple, Tim Cook, przedstawił w poniedziałek w San Francisco długo oczekiwany "inteligentny zegarek" Apple Watch, który do sklepów ma trafić w kwietniu. Analitycy zastanawiają się, czy wersja Apple'a ożywi wciąż dość niemrawy rynek tych produktów.

Apple Watch może odbierać wszystkie powiadomienia dostępne na iPhone'ie, łącznie z wiadomościami z portali społecznościowych i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Dzięki aplikacji Apple Pay urządzenie to będzie można wykorzystać do płatnośći mobilnych. Nadejście wiadomości Apple Watch zasygnalizuje użytkownikowi puknięciem w nadgarstek. Akumulator powinien zapewnić funkcjonowanie inteligentnego zegarka przez 18 godzin, po czym potrzebne będzie ponowne naładowanie.

Czy Apple Watch będzie sukcesem?TVN24 BiS

Autor: mn / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: taobao.com

Pozostałe wiadomości