Duży tablet, smartfon i "magiczny ołówek". Zobacz pięć "nowych" gadżetów od Apple'a

Tech

TVN24 BiSSmartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki

iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus, iPad Pro, elektroniczny ołówek, Apple TV oraz Apple Watch z nowymi dodatkami - to nowinki, które na środowej konferencji zaprezentował gigant z Cupertino. Firma nie poinformowała, kiedy gadżety mogą trafić do Polski.

1. iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus

Jak poinformowano na środowej konferencji nowe modele iPhone’a będą wyposażone w lepszy procesor Apple A9. Zdecydowanie poprawa będzie zauważalna także w przypadku aparatu, którego matrycę producent powiększył z 8 do 12 megapikseli. Technologiczny gigant zapowiedział również, że taki sprzęt będzie pozwalał na nagrywanie filmów w niezwykle wysokiej rozdzielczości 4K. Cena iPhone 6s waha się od 199 do 399 dolarów, a iPhone’a 6s Plus od 299 do 499 dolarów. Nowy iPhone do sklepów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec trafi 25 września. Patrząc na scenariusze z poprzednich lat, w Polsce nowych smartfonów należy spodziewać się za około półtora miesiąca.

2. iPad Pro

Zaprezentowano również nowy iPad Pro. Jest to urządzenie z największym ekranem stworzone dotąd przez Apple. iPad Pro będzie miał 12,9 cali i 5,6 mln pikseli. Jego bateria na jednym ładowaniu wytrzyma aż 10 godzin ciągłego użytkowania. Ceny nowego produktu Apple’a będą wahać się od 799 do 1079 dolarów.

3. Elektroniczny "ołówek"

Cena iPada Pro będzie uzależniona od dodatków. Najdroższa wersja zawiera klawiaturę (169 dolarów) oraz specjalny "ołówek" (99 dolarów), które można kupić oddzielnie w zależności od potrzeb. "Ołówek" pomoże w obsłudze nowego sprzętu, pozwalając użytkownikowi na swobodne ruchy wyczuwają zarówno siłę jak i kierunek nacisku.

4. Apple TV

Producent zaprezentował też niezwykle innowacyjny Apple TV, w którym polecenia będziemy mogli wydawać głosem. Wszystko za sprawą nowego pilota. Ponadto, pojawią się inne ciekawe opcje. W trakcje oglądania filmu użytkownik będzie mógł zapytać Siri np. kto gra w danej produkcji lub sprawdzić wynik meczu, czy prognozę pogody. Siri potrafi również wybierać dla nas filmy. Wystarczy, tylko że powiemy na jaki gatunek filmu mamy ochotę. Za pośrednictwem Apple TV będzie można również spędzić czas grając w gry wideo. Nowość od technologicznego giganta pozwoli też na robienie zakupów. Nie wychodząc z domu będziemy mogli np. kupić garnitur. Apple TV będzie kosztowało od 149 do 199 dolarów. Cena zależy od pamięci. Tańsza wersja ma 32, a droższa 64 gigabajtów pamięci.

5. Apple Watch w nowej wersji

Niebawem na Apple Watch trafią nowe aplikacje. Wśród nich znajdzie się Facebook Messenger, iTranslate oraz aplikacja do kontroli GoPro. Nowy Apple Watch ma dbać także o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie przekazywać informacje o naszym stanie lekarzom. Jak poinformowano podczas wczorajszej konferencji chodzi np. o monitorowanie akcji serca u kobiety w ciąży i jej dziecka, a następnie wysyłanie danych do lekarza. Zegarki Apple będą miały także nowe kolory, pojawi się m.in. "Rose Gold" oraz "Gold".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl