Elon Musk pobił rekord Guinnessa. Takiej straty nikt wcześniej nie odnotował

Autor:
mp/ams
Źródło:
BBC
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainytvn24
wideo 2/3
tvn24Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy

Elon Musk pobił rekord Guinnessa - informuje portal BBC. Żaden człowiek nigdy nie stracił takiej sumy swojego majątku. Tylko w ciągu roku jego fortuna skurczyła się o aż 165 miliardów dolarów. Założyciel Tesli wciąż jednak pozostaje drugim najbogatszym człowiekiem na świecie.

O ustanowieniu rekordu poinformowano na stronie Guinness World Records. Jak czytamy w komunikacie, od listopada 2021 do grudnia 2022 roku Elon Musk stracił około 165 miliardów dolarów.

Rekordowa strata

BBC zaznacza, że szacunkowe straty pochodzą z rankingu miliarderów prowadzonego przez magazyn "Forbes". Guinness World Records podkreślił, że według innych źródeł majątek Muska mógł jeszcze bardziej się skurczyć.

Gwałtowne "uszczuplenie" majątku Elona Muska ma związek ze zniżkującymi cenami akcji Tesli. Znaczące spadki zaczęły być odnotowywane po przejęciu przez Muska Twittera. Jak pisze BBC, inwestorzy obawiali się, że zajęty swoim nowym biznesem miliarder nie będzie poświęcał wystarczającej uwagi innej swojej spółce - Tesli.

Poprzedni rekord dotyczący największej straty prywatnego majątku należy do japońskiego inwestora technologicznego Masayoshi Sona. W 2000 roku wycena jego majątku spadła o 58,6 miliarda dolarów.

Wciąż jeden z najbogatszych

BBC zauważa jednak, ze szacowane straty dotyczą wartości akcji Elona Muska, które mogą jeszcze odrobić swoje straty. Założyciel Tesli wciąż pozostaje także drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Magazyn "Forbes" szacuje jego fortunę na ponad 146 miliardów dolarów.

Najbogatszym człowiekiem na Ziemi jest Bernard Arnault, który wyprzedził w zeszłym miesiącu Elona Muska i stał się najbogatszą osobą na świecie. Jego fortuna szacowana jest na 178 mld dolarów.

Czytaj także: Córka najbogatszego człowieka na świecie stanie na czele legendarnego domu mody>>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości