Córka najbogatszego człowieka na świecie stanie na czele legendarnego domu mody

Autor:
mp/ams
Źródło:
"The Guardian", Reuters
Andrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premii
Andrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premiiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSAndrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premii

Najbogatszy człowiek świata Bernard Arnault zadecydował, że jego córka Delphine obejmie stanowisko dyrektorki generalnej Diora - podał koncern LVMH. To druga co do wielkości marka wchodząca w skład modowego imperium.

Arnault jest dyrektorem generalnym, przewodniczącym i większościowym udziałowcem całej grupy LVMH. Obecnie do koncernu należą takie marki jak Louis Vuitton, Tiffany, Givenchy i Moet Hennessy.

Akcje LVMH są wyceniane na około 380 miliardów euro. Notowania koncernu ostatnio rosły aż o 2 proc., aby nowe maksima. Akcje luksusowych firm dostały mocny impuls do wzrostów po złagodzenu ograniczeń COVID-19 w Chinach, który jest kluczowym rynkiem dla tego segmentu.

Teraz stery w jednej z największych części modowego imperium obejmie córka miliardera, Delphine Arnault. Dyrektorką generalną Diora zostanie już 2 lutego. Obecnie najstarsza córka Arnaulta pełni funkcję wiceprezesa wykonawczego Louis Vuitton i odpowiada za produkty oferowane przez koncern.

Delphine ArnaultWireImage/GettyImages

47-latka zaczęła pracować w rodzinnej firmie w 2000 roku. Wcześniej przez dwa lata zdobywała doświadczenie w firmie konsultingowej McKinsey. Studiowała w London School of Economics. W zarządzie jest LVMH od 2003 roku.

- Pod kierownictwem Delphine produkty Louis Vuitton stały się jeszcze bardziej pożądane. Sprawiło to, że marka mogła bić kolejne rekordy sprzedaży. Jej przenikliwe spojrzenie i niezrównane doświadczenie będą decydującymi atutami w rozwoju marki Dior- powiedział Bernard Arnault.

W zeszłym miesiącu Bernard Arnault powołał swojego syna Antoine Arnaulta na stanowisko prezesa spółki holdingowej, która kontroluje 41 proc. kapitału i 56 proc. praw głosu w grupie LVMH.

"Każde z piątki dzieci Bernarda Arnaulta zajmuje obecnie wysokie stanowiska we francuskim koncernie. Na sukcesję muszą jednak jeszcze poczekać. W zeszłym roku zmieniono regulamin koncernu i wydłużono okres, do którego dyrektor naczelny może obejmować swoje stanowisko z 75 do 80 lat" - pisze "The Guardian". 

Bernard Arnault wyprzedził w zeszłym miesiącu Elona Muska i stał się najbogatszą osobą na świecie. Jego fortuna szacowana jest na 178 mld dolarów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: "The Guardian", Reuters

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/GettyImages

Pozostałe wiadomości