Spadki na Wall Street. Rynki czekają na decyzję Fed

Rynki

shutterstock.comDow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,33 proc.

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami. Rynki wyczekują nadchodzących decyzji banków centralnych. We wtorek dwudniowe posiedzenie rozpoczyna amerykańska Rezerwa Federalna, która w środę ma opublikować swoją decyzję dotyczącą stóp proc.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,33 proc. i wyniósł 17 674,82 pkt. S&P 500 spadł o 0,18 proc. i wyniósł 2 075,32 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,10 proc. do 4 843,55 pkt.

Ropa rośnie

Słaby sentyment na światowych rynkach szkodzi notowaniom ropy naftowej. Cena Brent spadła o 1,5 proc. i wynosi 49,7 dolarów. To pierwszy spadek poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę od początku czerwca. Uwaga rynków koncentruje się na nadchodzących decyzjach banków centralnych. W środę, po dwudniowym posiedzeniu, swoją decyzję dotyczącą stóp procentowych oraz jej uzasadnienie opublikuje Rezerwa Federalna w USA. Rynek zakłada, że bank centralny USA pozostawi stopy procentowe bez zmian.

Co zrobi Fed?

Rezerwa Federalna opublikuje również w tym tygodniu prognozy makroekonomiczne, w tym projekcję stóp procentowych. Poprzednia prognoza z marca wskazywała na dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku.

Jakie nastroje panują na parkiecie warszawskiej giełdy? Zobacz materiał TVN24 BiS

14.06 | Relacja rynkowa - godz. 9.00

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com