"Na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę". Banki ostrzegają przed utrudnieniami

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes NBP o banknocie 1000 złTVN24
wideo 2/3
TVN24Prezes NBP o banknocie 1000 zł

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz możliwe utrudnienia w płatnościach kartami w sklepach. To problemy na jakie w najbliższych dniach muszą się przygotować klienci kilku banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

Bank Pekao

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci Banku Pekao. Prace serwisowe zaplanowano w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 1.30-6.30. W tym czasie klienci nie zalogują się do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich. Jednocześnie przedstawiciele Banku Pekao zapewnili, że "karty i bankomaty będą działać prawidłowo".

ING Bank Śląski

Utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 3.00, czekają również na klientów ING Banku Śląskiego.

W tym czasie: mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach kartą w sklepach, nie będą działać płatności kartą w internecie z 3DSecure (płatności, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji Moje ING lub jednorazowym kodem SMS). Ponadto nie będzie możliwości wypłaty kartą gotówki w bankomatach i wpłaty pieniędzy we wpłatomacie.

Dodatkowo nie będą działać niektóre usługi w systemach MojeING i ING Business. Chodzi m.in. o brak możliwości aktywowania kart, zmiany limitów transakcyjnych oraz operacji na rachunku karty kredytowej.

"Płatności Blik będą działały poprawnie, dlatego w sklepach i internecie możesz zapłacić kodem Blik, który pobierzesz w aplikacji Moje ING mobile. Blikiem możesz również wpłacić gotówkę we wpłatomacie i wypłacić pieniądze z konta. Jeśli planujesz skorzystać z pozostałych usług, zrób to w innym terminie" - radzą przedstawiciele ING.

BNP Paribas

W najbliższą środę od godziny 22.00 do godziny 0.30 w czwartek serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie zapewniono, że dostęp do bankowości mobilnej, operacje kartowe i dostęp do bankomatów będzie przebiegać bez zakłóceń.

Bank Millennium

Prace serwisowe w Banku Millennium odbędą się w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach od 1.00 do 4.00. W związku z tym niedostępne będą: Millenet i aplikacja mobilna, przelewy i płatności Blik, mobilne płatności zbliżeniowe oraz infolinia TeleMillennium.

"Płatności kartą online i w punktach stacjonarnych będą działały prawidłowo" - zapewnili przedstawiciele Banku Millennium.

Bank BPS

W sobotę, w godzinach 8.00-12.00, z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS w systemie bankowości elektronicznej nie będzie możliwa realizacja zleceń oraz nie będą prezentowane aktualne salda na rachunkach.

Credit Agricole

W sobotę od godziny 22.00 do godziny 8.00 w niedzielę nie będą działać serwisy Credit Agricole. Oznacza to, że niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik.

W tym czasie klienci nie dostaną też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. "Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie w zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - dodano.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej" - radzą przedstawiciele Credit Agricole. Jednocześnie zapewnili, że "karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę".

Nest Bank

W niedzielę, w godzinach od 6.00 do 7.00, wystąpi czasowa niedostępność bankowości elektronicznej Nest Banku. "Transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód" - dodano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock