Przegląd prasy: Jest porozumienie LOT-u ws. rekompensaty za dreamlinery

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN 24Dwa polskie dreamlinery były uziemione

Polskie Linie Lotnicze LOT porozumiały się z Boeingiem w sprawie rekompensaty za uziemienie dreamlinerów – dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Jak powiedział gazecie minister skarbu Włodzimierz Karpiński, porozumienie obu firm jest wieloaspektowe. Reguluje zarówno kwestie przeszłości wynikające z usterek wieku niemowlęcego boeingów 787, jak i otwiera nowe możliwości dla przyszłej współpracy. Porozumienie z Boeingiem poprawi wyniki i zwiększy płynność finansową LOT-u – czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Drogie uziemienie

LOT prowadził negocjacje z Boeingiem na temat odszkodowania z powodu uziemionych dwóch boeingów 787. Bezpośrednie koszty poniesione przez polskiego przewoźnika z powodu uziemienia tych maszyn przekraczają 100 mln zł.

W kwietniu, po modyfikacji akumulatorów, wszystkie boeingi 787 dreamliner dostały pozwolenie na wznowienie lotów. Od tego czasu maszyny te kilkakrotnie lądowały awaryjnie z powodu różnych problemów technicznych niezwiązanych z akumulatorami, takich jak m.in. wskazanie spadku poziomu oleju silnikowego czy kłopoty z filtrem oleju.

Materiał "Polski i Świata" z 30 września:

Nie taki "dream"?tvn24

Autor: nszmtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24