Miał węglowy na "kryzys i deficyt". PGG uruchomi dodatkowe sesje zakupowe

Autor:
jr/dap
Źródło:
PAP
Gdzie jest węgiel zamówiony przez RARS?  Cała rozmowa z Mariuszem Gierszewskim
Gdzie jest węgiel zamówiony przez RARS? Cała rozmowa z Mariuszem GierszewskimTVN24
wideo 2/5
TVN24Gdzie jest węgiel zamówiony przez RARS? Cała rozmowa z Mariuszem Gierszewskim

Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomi w swoim sklepie internetowym dodatkowe sesje zakupowe - w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16. W tym czasie można będzie kupić wyłącznie miały węglowe z opcją dostawy do składów kwalifikowanych dostawców węgla, które przewożą je do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania klientów. Klienci tym samym nie muszą samodzielnie organizować transportu węgla ze śląskich kopalń.

W podane przez PGG dni oferowane będą wyłącznie miały węglowe - nie tylko luzem, ale też w jednotonowych opakowaniach typu big-bag.

"Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw" - zaznacza PGG w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Dodatkowe sesje zakupowe na miał węglowy

"Aby nie blokować niepotrzebnie ruchu klientów kupujących przez internet typowe sortymenty węgla we wtorki i czwartki, odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów i chcą się zaopatrzyć w ten sortyment węgla opałowego" - wyjaśnili przedstawiciele spółki.

Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki będzie można kupić wyłącznie z opcją dostawy do składów kwalifikowanych dostawców węgla, które przewożą surowiec kupiony przez klientów w sklepie internetowym do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania nabywców i wydają go finalnym odbiorcom. Ułatwia to klientom odbiór zamówionego towaru bez konieczności samodzielnego organizowania transportu węgla ze śląskich kopalń.

Kłopot z zakupem węgla w PGG

Jak wcześniej informowaliśmy, internetowy sklep PGG "otwarty" jest tylko dwa dni w tygodniu od godziny 16. Problem w tym, że serwery strony z powodu przeciążenia - wynikającego z zainteresowania - zawieszają się już kilkadziesiąt minut przed wyznaczoną godziną, a towar znika w kilka minut.

- Przez ten długi czas udało mi się być zalogowaną i zobaczyć dostępny produkt. Przyznam, że klikałam w niego, ale niestety kręciło się i kręciło tylko to kółeczko i po godzinie się wylogowałam, bo już nie było sensu – opowiadała w rozmowie z TVN24 pani Magdalena, która węgiel w PGG próbuje kupić od lipca. .

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Polska Grupa Górnicza/materiały prasowe

Pozostałe wiadomości