Najnowsze

Kto do nagrody im. Jana Wejcherta? Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów

Najnowsze

Kto do nagrody im. Jana Wejcherta?
Kto do nagrody im. Jana Wejcherta?

Do końca stycznia można zgłaszać kandydatury w III edycja konkursu o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Zwycięzców w trzech kategoriach - "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna" - poznamy 15 maja.

Kandydatów do nagrody, do końca 31 stycznia zgłaszać może ponad 500 opiniotwórczych instytucji - banków, firm doradczych, jednostek samorządowych i naukowych oraz mediów. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni trzech nominowanych w każdej z kategorii.

9 finalistów zostanie ogłoszonych 2 kwietnia. Z kolei zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 15 maja 2014 roku. Każdy z laureatów otrzyma po 100 tys. zł.

- Mam nadzieję, że w tym roku będziemy kontynuować dobrą passę z poprzednich edycji, gdy udało nam się wyselekcjonować jako finalistów a potem laureatów fenomenalne postacie z polskiego świata przedsiębiorczości - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący kapituły nagrody.

- Obchodzimy w tym roku 25. rocznicę transformacji gospodarczej. Ta edycja jest więc szczególna, bo możemy uhonorować, to co udało się w tym czasie zrobić - dodał.

Za sukces, wizję i serce

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to inicjatywa, której celem jest nagradzanie osób w sposób szczególny wyróżniających się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Sukces, Działalność społeczna oraz Wizja i innowacja. Dodatkowo, za całokształt wybitnych dokonań w działalności biznesowej i społecznej Polska Rada Biznesu corocznie może przyznać Nagrodę Specjalną. Autorką statuetki wręczanej zwycięzcom jest Alexandra Wejchert.

Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się ludzie, osiągający sukcesy na różnych polach. Wśród nich są np. prof. Paweł Buszman - kardiolog i biznesmen, ks. Jacek Stryczek - inicjator akcji "Szlachetna Paczka", Wojciech Inglot - twórca kosmetyków Inglot, Wojciech Sobieraj - prezes Alior Banku czy Adam Kiciński - twórca sukcesu polskiej gry komputerowej "Wiedźmin".

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Wizjoner biznesu

Jan Wejchert zmarł 31 października 2009 roku. Miał 59 lat. Umarł niespodziewanie po ciężkim ataku choroby. Od 1993 roku zmagał się z białaczką.

Rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1984 założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. Bez niego nie byłoby m.in. TVN, TVN24, portalu onet.pl, platformy "n" czy Multikina.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O JANIE WEJCHERCIE

Autor: //bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości