Kto do nagrody im. Jana Wejcherta? Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów

Najnowsze

Kto do nagrody im. Jana Wejcherta?

Do końca stycznia można zgłaszać kandydatury w III edycja konkursu o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Zwycięzców w trzech kategoriach - "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna" - poznamy 15 maja.

Kandydatów do nagrody, do końca 31 stycznia zgłaszać może ponad 500 opiniotwórczych instytucji - banków, firm doradczych, jednostek samorządowych i naukowych oraz mediów. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni trzech nominowanych w każdej z kategorii.

9 finalistów zostanie ogłoszonych 2 kwietnia. Z kolei zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 15 maja 2014 roku. Każdy z laureatów otrzyma po 100 tys. zł.

- Mam nadzieję, że w tym roku będziemy kontynuować dobrą passę z poprzednich edycji, gdy udało nam się wyselekcjonować jako finalistów a potem laureatów fenomenalne postacie z polskiego świata przedsiębiorczości - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący kapituły nagrody.

- Obchodzimy w tym roku 25. rocznicę transformacji gospodarczej. Ta edycja jest więc szczególna, bo możemy uhonorować, to co udało się w tym czasie zrobić - dodał.

Za sukces, wizję i serce

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to inicjatywa, której celem jest nagradzanie osób w sposób szczególny wyróżniających się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Sukces, Działalność społeczna oraz Wizja i innowacja. Dodatkowo, za całokształt wybitnych dokonań w działalności biznesowej i społecznej Polska Rada Biznesu corocznie może przyznać Nagrodę Specjalną. Autorką statuetki wręczanej zwycięzcom jest Alexandra Wejchert.

Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się ludzie, osiągający sukcesy na różnych polach. Wśród nich są np. prof. Paweł Buszman - kardiolog i biznesmen, ks. Jacek Stryczek - inicjator akcji "Szlachetna Paczka", Wojciech Inglot - twórca kosmetyków Inglot, Wojciech Sobieraj - prezes Alior Banku czy Adam Kiciński - twórca sukcesu polskiej gry komputerowej "Wiedźmin".

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Wizjoner biznesu

Jan Wejchert zmarł 31 października 2009 roku. Miał 59 lat. Umarł niespodziewanie po ciężkim ataku choroby. Od 1993 roku zmagał się z białaczką.

Rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1984 założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. Bez niego nie byłoby m.in. TVN, TVN24, portalu onet.pl, platformy "n" czy Multikina.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O JANIE WEJCHERCIE

Autor: //bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24