Najnowsze

KNF zezwala na przejęcie Link4 przez PZU

Najnowsze

[object Object]
Wielkie zakupy PZU. Spółka wydaje 350 mln euroTVN24 BiS
wideo 2/2

Komisja Nadzoru Finansowego nie ma zastrzeżeń co do planów PZU, które chce kupić Link4.

PZU podało, że decyzja KNF była ostatnim z warunkiem zawieszającym tę transakcję. Pod koniec sierpnia prezes PZU informował, że liczy, iż PZU przejmie Link4 do końca września.

W kwietniu 2014 r. PZU podpisał umowę zakupu od RSA spółek Lietuvos Draudimas AB, AAS Balta i Codan Forsikring A/S oraz działającego w Polsce Link4. Łączna kwota transakcji wyniesie około 360 mln euro. W Polsce PZU kupi o RSA 111.354.305 akcji spółki Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń. Płatność ma wynieść około 90 mln euro. Pod koniec 2013 roku wartość aktywów Link4 w Polsce wynosiła 662 mln zł, a jej aktywa netto wynosiły 134 mln zł. Zysk brutto w 2013 roku wyniósł ok. 30 mln zł.

PZU dostało zielone światło - może przejąć Link4
PZU dostało zielone światło - może przejąć Link4TVN24 BiS

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła dziś także, że brak jest podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez BNP Paribas SA akcji BGŻ powodujących w przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - poinformowała Komisja w komunikacie.

Duże przejęcie

Zgodnie ze zobowiązaniami BNP Paribas połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska nastąpi poprzez przejęcie działalności BNP Paribas Bank Polska przez BGŻ. BNP Paribas zobowiązał się do zwiększenia liczby akcji połączonego banku w wolnym obrocie do co najmniej 25 proc. plus jedna akcja, w tym zwiększenie liczby akcji połączonego banku w wolnym obrocie do co najmniej 12,5 proc. do 30 czerwca 2016 r.

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości