Apple zapewnia: nowy iOS 8 lepiej ochroni twoje dane. Nawet przed policją

Najnowsze


Apple zapewnił, że nowy mobilny system iOS 8 będzie chronił dane zawarte w telefonach jak wiadomości tekstowe, e-maile, zdjęcia przed dostępem z zewnątrz, nawet jeśli będzie się ich domagać policja.

Na blogu Apple podał, że iOS 8 posiada nowy sposób szyfrowania, który nie pozwala na ominięcie hasła w celu uzyskania dostępu do danych. "Nie jest więc technicznie możliwe, aby odpowiedzieć na zarządzenia władz domagających się wydobycia danych z konkretnych urządzeń" - podkreśliła firma. Dodała, że wcześniejsze wersje systemu operacyjnego Apple pozwalały na ominięcie hasła.

Tylko w urządzeniu

Ochrona znika jednak, gdy użytkownik dokona kopii zapasowej danych i skopiuje je np. do serwisu iCloud. Będzie ona stosowana tylko do danych, które znajdują się bezpośrednio w telefonie. Krok, na który zdecydował się Apple spowodowany jest nastrojami klientów, którzy domagają się ochrony prywatności. "Chcę, aby było całkowicie jasne, że nigdy nie współpracowaliśmy z żadną rządową agencją w sprawie dostępu do naszych serwisów" - napisał szef Apple Tim Cook na blogu. Kroki te następują po niedawnym wycieku nagich zdjęć gwiazd z serwisu iCloud. Apple ma w planach aktualizować swój system operacyjny, aby poprawić jego bezpieczeństwo.

Autor: mn//km / Źródło: CNN Money