Amerykańskie czołgi w Polsce i obawy przed Rosją. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

US ArmyWieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o dyplomatach-pracodawcach. Czy dobrze pracować dla nich? Zapytamy też o jaki wpływ na naszą pozycję ma ubiór, czy może być elementem manipulacji? Goście Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" zastanowią się, czy amerykańskie czołgi pojawią się na stałe w Polsce?

"Epicentrum"

W programie "Epicentrum" o 20.00 porozmawiamy o Wielkiej Brytanii. Co roku, do tego kraju, do pracy w domach dyplomatów przyjeżdża około 200 osób. Wiele z nich jest traktowane nieodpowiednio, a nawet źle. Ich pracodawcy są jednak chronieni immunitetem dyplomatycznym - nie można ich pozywać, więc są nietykalni. Czy to współczesne niewolnictwo? W programie też ubrania i władza. Choć nigdy nie traktowano, je jako ikony mody, to kobiety u władzy gruntowały swoją siłę ubraniem. Androgeniczne stroje dawały im przez lata poczucie potęgi i powagi - także w oczach innych. Jak manipulujemy innymi poprzez swój ubiór? Gośćmi programu będą: Emilian Kamiński, aktor i dyrektor Teatru Kamienica i Piotr Bukartyk, kompozytor.

"Świat"

W programie "Świat" o 21.00 zapytamy, czy amerykańskie czołgi pojawią się na stałe w Polsce? Waszyngton gotów jest rozmieścić u nas brygadę pancerną. Dodatkowo Francja wyśle na ćwiczenia do Polski swoje czołgi. Czy wreszcie nie musimy obawiać się Rosji?

Gośćmi Jolanty Pieńkowskiej będą: gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP i gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI.

"Bilans" i "24 godziny"

W "Bilansie" Robert Stanilewicz podsumuje wydarzenia na rynkach. Z kolei w "24 godzinach" podsumujemy wydarzenia w Polsce i na świecie.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: US Army