Skandal Niemcom nie zaszkodził. Volkswagen wyprzedził Toyotę


Volkswagen wciąż zmaga się z efektami ogromnej afery spalinowej, ale nie przeszkodziło mu to w prześcignięciu Toyoty i objęciu pierwszego miejsca pod względem liczby sprzedawanych samochodów na świecie.

W pierwszym półroczu 2016 r. grupa VW sprzedał na całym świecie 5,12 mln samochodów, podczas gdy Toyota znalazła 4,99 mln nabywców dla swoich modeli - podaje USA Today. W porównaniu do analogicznego okresu z roku ubiegłego, oznacza to wzrost sprzedaży aut koncernu z Wolfsburga o 1,5 proc. oraz spadek sprzedaży „japończyków” o 0,6 proc.

Niemiecka marka straciła w zeszłym roku tytuł sprzedającej najwięcej pojazdów na rzecz Toyoty, mimo że pierwsza połowa roku zdecydowanie należała do producenta z Niemiec. Na drodze stanęła jednak afera spalinowa, podkopując nieco zaufanie do marki.

Najmocniej sprzedaż Volkswagena spadła w USA, gdzie sprzedaje stosunkowo niewiele aut. Natomiast główne rynki tej marki – Chiny i Europa, odnotowały odpowiednio wzrost o 6,8 proc. i 3,8 proc.

Toyota przez cztery kolejne lata dzierżyła tytuł producenta sprzedającego najwięcej aut, po tym jak zdetronizowała General Motors, który w pierwszej połowie bieżącego roku zajął trzecie miejsce, sprzedając 4,76 milionów samochodów.

Afera spalinowa w Volkswagenie. Koncern pokazał, jak naprawi silniki
Afera spalinowa w Volkswagenie. Koncern pokazał, jak naprawi silnikiTVN24 BiS

Autor: jt / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości