TVN24 Biznes | Moto

59 tysięcy tesli z usterką. Regulator wycofuje auta

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
kris
Źródło:
Reuters
Zakaz aut spalinowych? Dziennikarz TVN Turbo komentuje
Zakaz aut spalinowych? Dziennikarz TVN Turbo komentuje TVN24
wideo 2/6
TVN24Nowe przepisy dotyczące aut spalinowych. Dziennikarz TVN Turbo komentuje

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) poinformował, że ​​wycofuje modele Tesla Y i 3 z powodu usterki automatycznego systemu połączeń alarmowych - podał Reuters. Agencja dodała, że problem dotyczy nieco ponad 59 tysięcy pojazdów na całym świecie.

KBA poinformował na swojej stronie internetowej, że ​​usterka oprogramowania spowodowała awarię systemu eCall, który ma na celu automatyczne kontaktowanie się z ratownikami w przypadku poważnego wypadku - wyjaśniła Agencja Reutera.

Usterka w Tesli

Niemiecki nadawca regionalny Rundfunk Berlin-Brandenburg, który obsługuje region, w którym produkowany jest model Y i gdzie znajduje się zakład produkcyjny baterii Tesli w pobliżu Berlina, jako pierwszy poinformował o wycofaniu - podał Reuters.

Z kolei KBA poinformowało, że na całym świecie problem dotyczy 59 129 pojazdów, ale nie określił, ile z nich zostało zarejestrowanych w Niemczech.

Jak podał Reuters, usterka oprogramowania w samochodach jest dodatkowym problemem dla prezesa Tesli Elona Muska po tym, jak Tesla w sobotę przekazała, że ​​wyprodukowała w drugim kwartale o 17,9 proc. mniej pojazdów elektrycznych w porównaniu z poprzednim kwartałem, z powodu przestoju związanego z COVID-19 w Chinach, który zakłócił produkcję i łańcuch dostaw.

Musk przekazał w zeszłym miesiącu, że nowe fabryki Tesli w Teksasie i Berlinie "tracą miliardy dolarów", ponieważ walczą o zwiększenie produkcji z powodu braku baterii i problemów z chińskimi portami - poinformowała Agencja Reutera.

Tesla nie skomentowała od razu doniesień - przekazał Reuters.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości