TVN24 Biznes | Moto

Targi motoryzacyjne w Genewie odwołane po raz trzeci

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters
Targi motoryzacyjne w Monachium
Targi motoryzacyjne w MonachiumTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboTargi motoryzacyjne w Monachium

Organizatorzy targów motoryzacyjnych w Genewie poinformowali, że nie będzie imprezy w 2022 roku ze względu na "ogólnobranżowe problemy związane z pandemią COVID-19" - podała Agencja Reutera.

Organizatorzy przekazali w oświadczeniu, że problemy bezpośrednie i pośrednie związane z pandemią sprawiły, że "nie mają wyjścia".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Targi motoryzacyjne w Genewie przełożone na 2023 rok

Chodzi o utrzymujące się ograniczenia w podróżowaniu dla wystawców, odwiedzających i dziennikarzy, jak i trwający globalny kryzys dotyczący półprzewodników, który stawia producentom samochodów nowe priorytety. Wcześniej odwołano dwie poprzednie edycje targów w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19 - podał Reuters.

Prezydent genewskich targów Maurice Turrettini powiedział, że mimo wszelkich starań organizatorzy musieli podjąć taką decyzję. - Sytuacja pandemiczna nie jest pod kontrolą i stanowi duże zagrożenie dla dużej imprezy halowej - stwierdził.

Turrettini dodał jednak, że traktuje decyzję jako odroczenie. - Jestem przekonany, że targi w Genewie wrócą w 2023 roku lepsze niż kiedykolwiek wcześniej - podkreślił.

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości