Kierowca na diecie może być niebezpieczny. Sprawdź, dlaczego

Moto

TVN TurboKierowca na diecie może być niebezpieczny. "Czułam się jak na kacu"

Wiecznie głodne, nerwowe, a za kierownicą senne - kobiety na diecie za kółkiem mogą być niebezpieczne. Z badań wynika, że 84 procent pań prowadząc auto odczuwa głód, co powoduje senność i spadek koncentracji. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

O tym, że taki problem istnieje mówi również Klaudia Szczęsna-Rzepecka. - Była taka sytuacja przed zawodami, czułam się jak człowiek, który był na kacu albo przynajmniej na mega zmęczeniu po niewyspanej nocy - mówi trenerka personalna.

Wtedy lepiej nie siadać za kółkiem. Wówczas dochodzi bowiem do spadku stężenia glukozy we krwi.

- Najczęściej jest to spowodowane zbyt długimi przerwami między posiłkami lub zbyt obfitym jednym posiłkiem. Najbardziej wrażliwym narządem wrażliwym narządem na zmiany stężenia glukozy jest nasz mózg, dlatego często odczuwamy po spożyciu obfitego posiłku napady senności, spadek energii - tłumaczy Marcin Magiera, specjalista dietetyk.

Przekąska pod ręką

Andrzej Makselon radzi, by w trakcie diety lub długiej jazdy zadbać o przekąski, które będziemy mieli pod ręką w samochodzie. - Jeżeli jest taka potrzeba i nie ma wyjścia, musimy jechać warto skorzystać z drobnych przekąsek, które mamy ze sobą w samochodzie - wskazuje instruktor doskonalenia techniki jazdy "Cargo".

Należy przy tym pamiętać, by były one łatwe do rozpakowania, aby nie ograniczać ruchów kierownicą.

"Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku, premiera godz. 18:00 i powtórka 22:00

Autor: mb/gry / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock