Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Wola

Pingwiny i misie na wolskich placach zabaw. Mają edukować dzieci na temat odpadów

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Misie i pingwiny edukują dzieci na temat odpadów
ZGN WolaMisie i pingwiny edukują dzieci na temat odpadów

Przy kilkunastu wolskich placach zabawach pojawiły się pingwiny i misie, które odzywają się ludzkim głosem za każdym razem, gdy ktoś wrzuci do nich odpady. W ten sposób dzielnica chce edukować dzieci i zwracać ich uwagę na dbałość o czystość.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Woli Paweł Siedlecki, pingwiny i misie to tak naprawdę edukacyjne pojemniki na odpady. - Zwracają na siebie uwagę nie tylko ze względu na swój nietypowy kształt bajkowych postaci, ale również ze względu na dodatkowy system dźwiękowy. Pingwiny i niedźwiadki odzywają się ludzkim głosem za każdym razem, gdy ktoś wrzuci do nich odpady. Mają wbudowany czujnik i kartę pamięci, na którą można wgrać dowolny komunikat - opisuje Siedlecki.

"Dziękuję, że dbasz o czystość", "Ale miło, ale czysto" i "Mniam mniam. Dziękuję" - to tylko niektóre z odgłosów, jakie mogą usłyszeć dzieci i ich rodzice podczas wyrzucania śmieci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić ich uwagę na temat dbałości o czystość w prosty, choć nietypowy sposób. Cieszy nas, że nowe pojemniki wywołują uśmiechy i pozytywne reakcje mieszkańców - mówi cytowany w komunikacie Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Na wolskich placach zabaw zamontowanych zostało 14 takich pojemników edukacyjnych. Można je spotkać w 10 różnych lokalizacjach. Są to: Krochmalna 3, Chłodna 2/18, Boguszewskiej/róg Kazimierza, Pasaż Pustola 36, Obozowa 93, Anielewicza 26, Kacza 21, Karolkowa 80/82, Nowolipie 31 oraz Piaskowa 9.

Pojemniki jak zwierzakiZGN Wola
Pojemniki jak zwierzakiZGN Wola
Pojemniki jak zwierzakiZGN Wola

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości