Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ursynów

Radni chcą ronda Wolnej Białorusi na Ursynowie

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTo tutaj Południowa Obwodnica Warszawy krzyżuje się z ulicą Puławską

Ursynowscy radni podjęli uchwałę w sprawie nadania jednemu z rond nazwy Wolnej Białorusi. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak Rada Warszawy.

Podczas wtorkowej sesji Rada Dzielnicy Ursynów podjęła uchwałę popierającą inicjatywę nadania nazwy ronda Wolnej Białorusi skrzyżowaniu alei Legionów Piłsudskiego (trasa Południowej Obwodnicy Warszawy) z ulicą Puławską.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Tym rondem chcemy dać jasny i czytelny sygnał naszej solidarności z Białorusinami. To bardzo potrzebne w Warszawie miejsce. Mieszkańcy Ursynowa, z którymi rozmawiam, są dumni, że rozpatrywana lokalizacja jest właśnie na terenie naszej dzielnicy - powiedział Polskiej Agencji Prasowej ursynowski radny Paweł Lenarczyk.

Podkreślił, że jednomyślny głos poparcia, wyrażony przez ursynowskich radnych to budujący sygnał: - Kolejny krok to ostateczna akceptacja pomysłu przez Radę Warszawy przy wsparciu prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Mam nadzieję, że możliwie szybko domkniemy formalności.

Lenarczyk wyraził też nadzieję, że rada miasta zajmie się tą sprawą podczas najbliższej, zaplanowanej na 14 października sesji.

Skrzyżowanie alei Legionów Piłsudskiego (trasa POW) z ulicą Puławską (zdjęcie ze stycznia 2021)Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości