"Biblioboxy" na Ursynowie. Książkę oddasz całą dobę 

Warszawa | Ursynów

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MSO"Biblioboxy" na Ursynowie

Na Ursynowie stanęło osiem "biblioboxów", w których można zwrócić wypożyczone książki. To jeden ze zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim. 

Są spore, stoją przy wejściu do bibliotek i możemy z nich skorzystać, zarówno kiedy placówka jest otwarta, jak i wtedy, gdy żadnego pracownika w środku już nie ma. Nie trzeba już stać w kolejkach oraz śpieszyć do biblioteki na złamanie karku. Na Ursynowie stanęły "biblioboxy”, czyli pojemniki, do których możemy odłożyć książkę.

- Pomysł zrodził się, ponieważ ciągle brakowało mi czasu na oddanie książki w czasie pracy biblioteki. Pomyślałam sobie, że fajnie by było, jakby można było zostawiać książki gdzieś po godzinach pracy wypożyczalni. I tak po konsultacji z jedną z wypożyczalni, postanowiłam złożyć projekt na wyrzutnie na książki, zwane "biblioboxami" – mówi tvnwarszawa.pl Marzena Zientara autorka projektu.

Osiem lokalizacji

Inni najwyraźniej mieli podobne przemyślenia. Na pomysł zagłosowało ponad dwa tysiące osób. W rezultacie pojemniki stanęły w ośmiu lokalizacjach:

- przy wypożyczalni nr 45 przy Związku Walki Młodych 5

- przy wypożyczalni nr 109 przy Koński Jar 10

- przy wypożyczalni nr 112 przy Nugat 4

- przy wypożyczalnia nr 128 i 7 przy Wasilkowskiego 7

- przy bibliotece dla dzieci nr 9 przy Barwnej 8

- przy wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych przy Dembowskiego 12

- przy wypożyczalni nr 34 przy Szóstego Sierpnia 23

- przy wypożyczalni nr 135 i 37 przy Kłobuckiej 14

Teraz czas na "książkomat"

- Nawet nie sądziłam, że ten pomysł tak spodoba się mieszkańcom, że oddadzą aż 2190 głosów na mój projekt i dzięki tym głosom, uda się wygrać. W tym roku będzie również wykonany w ramach mojego projektu książkomat, to taki paczkomat na książki – opisuje autorka.

Jak to będzie działało? Całodobowe urządzenie samodzielnego odbioru zamówionych książek stanie przed biblioteką, tuż przy wyjściu i umożliwi wypożyczenie książek o każdej porze, również podczas dni wolnych od pracy.

1425 pomysłów, 83 miliony złotych i nowe zasady. Rusza budżet obywatelski

"Mieszkańcy kochają budżet obywatelski, są zaangażowani"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/b