Ulice

Wyremontują Trakt Lubelski."Jest w opłakanym stanie"

Ulice

Wodociągowcy wyremontują Trakt Lubelski
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plWodociągowcy wyremontują Trakt Lubelski

- Po zeszłorocznym kładzeniu kanalizacji, Trakt Lubelski jest w opłakanym stanie - zaalarmowała internautka Anna. Wodociągowcy uspokajają: - Remont rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Według internautki stan nawierzchni na odcinku od ul. Bronowskiej do ul. Kadetów jest na tyle zły, że od środy miały tam przestać kursować autobusy. - Prawdopodobnie w tym momencie zapada decyzja o wtórnym zabraniu autobusów, nie ma o tym informacji, a jutro ludzie nie będą mieli jak dojechać do pracy- napisała we wtorek na skrzynkę warszawa@tvn.pl.

Chociaż stan ulicy pozostawia wiele do życzenia, ZTM dementuje tą informację. – Nie potwierdzam – odpowiedział krótko Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

"Warunki są fatalne"

Sytuację na miejscu sprawdził nasz reporter. – Właśnie przejechał autobus linii 119 – poinformował przed 10.00 Dawid Krysztofiński. – Warunki są jednak fatalne. Na miejscu cały czas pracują wodociągowcy- dodawał.

- Do momentu ustalenia docelowego projektu przebudowy Traktu, prowadzimy punktowe naprawy nawierzchni - wyjaśnia Marzenia Wojewódzka, z biura prasowego MPWiK.

Kiedy remont?

Kiedy zatem rozpocznie się remont? Wodociągowcy uspokajają, że jest właśnie w fazie uzgadniania.

- Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów tego projektu z Zarządem Dróg Miejskich i miejskim inżynierem ruchu – informuje Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Kiedy rozpoczną się prace? - Chcielibyśmy jeszcze w tym roku je rozpocząć, ale nie mogę podać dokładnego terminu. Po uzgodnieniu szczegółów projektu, ogłosimy przetarg - wyjaśnia rzecznik.

Jak informuje Bugaj, prace obejmą nie tylko Trakt Lubelski na odcinku od ul. Kadetów do ul. Zwoleńskiej, ale również obie wymienione ulice. Jak zastrzega, mieszkańcy będą wcześniej informowani o utrudnieniach i objazdach.

Inwestorem remontu będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zarząd Dróg Miejskich będzie jednak częściowo partycypował w kosztach. - Przekażemy 6 mln 700 tys. złotych - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

su/roody

Pozostałe wiadomości