Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Ulice

W czwartek Polska - Holandia na Narodowym. Będą utrudnienia, ale też darmowa komunikacja

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Stadion Narodowy
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Białoczerwoni podejmą w czwartek na Stadionie Narodowym reprezentację Holandii. Mecz rozpocznie się o 20.45, ale utrudnień można spodziewać się wcześniej. Na stadion najlepiej dotrzeć komunikacją miejską. W tym dniu będzie bezpłatna.

W godz. 18.30 - 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Autobusy będą tu kursowały podstawowymi trasami.

Mecz Polska - Holandia. Jak dojechać na stadion?

W drodze na stadion PGE Narodowy najlepiej wybrać metro – pociągi na drugiej linii podjeżdżają na stacje z częstotliwością około 4 min. Sprawny dojazd zapewnią także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich oraz tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego.

Od godz. 18.30 do zakończenia rozwozu kibiców, w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego – autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeżeli zamknięte zostaną ulice: J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokola, trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla linii: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do przystanku końcowego na pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), 135 Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.

Powrót z meczu Polska - Holandia

Po meczu, około 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona (decyzję o tym podejmuje policja), na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24, po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na pl. S. Starynkiewicza, a na Pradze na pętli Ratuszowa-ZOO. Natomiast tramwaje linii 22 po stronie Śródmieścia dojadą na pl. S. Starynkiewicza, a na Pradze będą jeździły w pętli Wiatraczna – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Wiatraczna.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: Plac Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

ZTM zapowiada, że po meczu z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków nr 03 i 04) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 111 na Gocław i 509 do Winnicy. Ponadto zostanie zwiększona częstotliwość kursowania drugiej linii metra w kierunku stacji Trocka i Bemowo.

Dodatkowe tramwaje linii 9 i 26 wyjadą na trasy: 9- Gocławek – … – al. J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa ZOO; 26-Aleja Zieleniecka – Targowa – … – Piaski.

Komunikacja miejska za darmo

Warto pamiętać, że czwartek 22 września obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodów. Świętować będzie również Warszawa. Dlatego tego dnia z autobusów, tramwajów, metra i pociągów SKM i WKD będzie można korzystać bezpłatnie.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości