Prace drogowców na wolskich wiaduktach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Prace na wolskich wiaduktach

Zarząd Dróg Miejskich remontuje wiadukty w rejonie skrzyżowania ulic Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej. Po wymianie dylatacji rozpoczęła się naprawa spodu płyt pomostów. Jak poinformowała wiceszefowa stołecznych drogowców, prace powinny zakończyć się w wakacje.

"Prowadzimy prace na czerech wiaduktach w rejonie Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej. Impregnacja betonu, zabezpieczenia antykorozyjne czy wymiana zdegradowanych części pozwoli wydłużyć okres eksploatacji o kolejne kilkanaście lat. Prace powinny zakończyć się w wakacje" - przekazała na Twitterze wiceszefowa Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. Zaznaczyła też, że wartość prac wynosi około miliona złotych.

Dodatkowo drogowcy w komunikacie prasowym przypominają, że prace, które dotyczą tych wiaduktów, związane są z naprawą spodu płyty pomostu i ściany bocznej na wszystkich tych obiektach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

"Zakres robót obejmuje najpierw skucie starej, zdegradowanej i częściowo odspojonej warstwy ochronnej pomostu, a następnie jej odtworzenie. Potem przeprowadzane jest zabezpieczenie antykorozyjne prętów zbrojeniowych, wykonanie powłoki ochronnej zbrojenia z zapraw o spoiwie polimerowo-cementowym, a na koniec zaimpregnowanie betonu cienkowarstwową powłoką ochronną" - wyjaśnia ZDM.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w wakacje, choć ZDM zastrzega, że mogą się przedłużyć np. ze względu na pogodę.

Informowaliśmy też o wynikach konkursu architektonicznego na przebudowę Chmielnej:

Rafał Trzaskowski ogłosił zwycięzców w konkursie na przebudowę ChmielnejTVN24

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM