Potrącenie pieszej przez tramwaj, zderzenie aut na moście i kilkadziesiąt innych zdarzeń. Trudny wieczór

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKorki w Warszawie

We wtorkowe popołudnie na stołecznych ulicach policja zanotowała 45 zdarzeń drogowych. Zdaniem policji, jedną z przyczyn były opady deszczu.

Jak podał Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji, w popołudniowym szczycie doszło do 45 różnych zdarzeń. Choć - jak zaznaczył - "to jeszcze nie tragedia", bo zazwyczaj jest ich o połowę mniej. - Zwykle mamy około 17-20 - zauważył.

Reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz przemieszczający się po stolicy relacjonował, że wszystkie większe ulice są mocno zakorkowane. - Doszło do bardzo wielu zdarzeń, między innymi na moście Łazienkowskim, skrzyżowaniu Idzikowskiego i Sobieskiego czy Księcia Bolesława, gdzie kierowca potrącił pieszego - wyliczał.

Potrącenie na Ochocie

Do potrącenia doszło także na Grójeckiej, o godzinie 16.15. Jak podał Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji, tramwaj linii 9 potrącił tam kobietę, która "nie mówiła po polsku". - Pieszej nic się nie stało - zapewnił policjant i dodał, że pojazd został skierowany do zajezdni.

Były utrudnienia w ruchu tramwajów. Z powodu zablokowanego przejazdu Grójecką, linie 7, 9 i 15 miały skrócone trasy.

Zderzenie na moście

W tym samym czasie doszło także do zderzenia dwóch samochodów osobowych na moście Łazienkowskim. Auta jechały w stronę centrum.

Zdarzenie wywołało duże utrudnienia. Przed godziną 18 korek miał długość ponad dwóch kilometrów.

Uderzył w przystanek

Z kolei o godzinie 17.30 w alei Krakowskiej samochód uderzył w przystanek tramwajowy i uciekł z miejsca zdarzenia. - Nie ma informacji, żeby ktokolwiek na tym przystanku ucierpiał - poinformował Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Natomiast o utrudnieniach na S8 informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podała, na węźle Łabiszyńska doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.

Wieczorna kolizja na Pradze

O kolejnym zdarzeniu poinformował czytelnik Kontaktu 24 Gosc. Wieczorem na skrzyżowaniu Ząbkowskiej i Tarchomińskiej doszło do zderzenia dwóch aut. Rafał Retmaniak przekazał nam, że jednym z aut podróżowało dziecko, które zostało zabrane do szpitala na profilaktyczne badania.

Kolizja na Pradze Północ
Gosc/Kontakt24

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b