Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Zaczęli wytyczanie buspasa na Puławskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaNowy buspas pojawi się na Puławskiej

24 lipca zacznie obowiązywać nowy buspas na odcinku Puławskiej od Wilanowskiej do Doliny Służewieckiej na Mokotowie. Autobusy pojadą szybciej w obu kierunkach.

Jak poinformowała na Twitterze rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, kolejny buspas pojawi się na około półtorakilometrowym odcinku Puławskiej. "Tak jak zapowiadaliśmy, wyznaczamy buspas na ul. Puławskiej (al. Wilanowska - Dolina Służewiecka). Buspas będzie obowiązywać na obu jezdniach od 24 lipca. Dopuszczony będzie na nim też ruch karetek, pojazdów MTON, motocykli oraz taksówek" - napisała Gałecka.

Nowy buspas na PuławskiejGoogle Maps

Buspas na Bitwy Warszawskiej jeszcze w wakacje

Buspas na Puławskiej to niejedyny, który ma być wytyczony jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Jak zaznaczyła w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka, najbardziej zaawansowane jest wdrożenie buspasa na Bitwy Warszawskiej. - Jeszcze w okresie wakacyjnym planujemy wdrożyć wyznaczyć go na odcinku od Grójeckiej do Szczęśliwickiej. Projekt nowej organizacji ruchu został już przekazany do wdrożenia - powiedziała rzeczniczka ratusza.

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego mają do dyspozycji prawie 64 kilometry wydzielonych pasów dla komunikacji miejskiej. Najdłuższy warszawski buspas jest na Radzymińskiej i w alei "Solidarności". Zaczyna się niemal na granicy miasta, przy ulicy Krynoliny, a kończy na placu Bankowym. Ma on dokładnie 7 775 metrów długości. Na tym odcinku jest też najdłuższy w Warszawie "trambuspas". Autobusy i tramwaje kursują tu razem na odcinku 2,7 kilometra.

Najmłodszy buspas w stolicy wytyczony został w czerwcu 2020 na Radzymińskiej od Jórskiego do Łodygowej o długości około 1700 metrów.

Nowy buspas na RadzymińskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa