Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ulice

Zwężenie na placu Zbawiciela pozostanie dłużej. "Data zakończenia pilotażu zależy od pogody"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rafał Trzaskowski, TwitterJednia na placu Zbawiciela pozostanie zwężona przynajmniej do października

Przynajmniej do października jezdnia na placu Zbawiciela będzie zwężona - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Plac Zbawiciela ze zmienioną organizacją ruchu zostanie z nami na dłużej! Wydzielenie dodatkowej przestrzeni dla pieszych czy na ogródki gastronomiczne przyjęliście bardzo pozytywnie. Dlatego wydłużamy pilotaż do października – dokładna data zakończenia zależeć będzie od pogody" - napisał na Twitterze Trzaskowski.

Więcej przestrzeni dla pieszych i gości lokali

Tymczasowa organizacja ruchu na placu Zbawiciela powoduje, że więcej przestrzeni mają piesi i goście ogródków gastronomicznych – tak, by przebywając tam, można było zachować bezpieczny dystans między sobą. Część zewnętrznej jezdni ronda na placu została wygrodzona i oddzielona barierami. Na wjazdach i zjazdach pojawiły się nowe, żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu. Nie generuje to poważniejszych utrudnień w ruchu, ale zdarzyło się, że na zwężonej jezdni utknął autobus miejski.

Z inicjatywą wyszło na początku czerwca Miasto Jest Nasze. Ratusz był krytykowany, że zmiany wdrożył dopiero w połowie sierpnia, gdy wakacje dobiegały końca. Wstępnie zmiana w organizacji ruchu w tym miejscu miała potrwać do 15 września. Teraz aktywiście postulują, by tymczasowe rozwiązanie uczynić stałym.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też, że wiadukty na Trasy Łazienkowskiej trzeba zbudować od nowa:

Warszawa wyburzy wiadukty na Trasie ŁazienkowskiejTVN24

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Trzaskowski, Twitter